Podkładka pod krzesło – dlaczego warto ją mieć?

Każda powierzchnia, po której przemieszcza się krzesło obrotowe na kółkach, jest narażona na zarysowania. Wyjątkowo podatne na to są panele. Na szczęście wybór akcesoriów biurowych jest bardzo duży, więc można znaleźć i takie, które będą tę podłogę zabezpieczały. Idealnym wyborem w tej sytuacji będzie podkładka pod krzesło.

Do czego służy podkładka pod krzesło?

Mata ochronna, czyli mówiąc inaczej, podkładka pod krzesło, to element wykonany z polipropylenu, który wykorzystuje się głównie pod krzesłem biurowym. Sprawdzi się jednak także pod innymi meblami, a nawet pod sprzętem do ćwiczeń. Maty te są przeznaczone do pomieszczeń biurowych, domów i szkół. Nierzadko służą również w gabinetach i innych tego typu pomieszczeniach, w których korzysta się z mebli na kółkach. Podkładki te najczęściej występują w jednym rozmiarze i mają 120×90 cm. Tyle w zupełności wystarcza, aby móc swobodnie wykonywać pracę w pozycji siedzącej przy biurku. Podkładka pod krzesło jest przezroczysta, więc z jednej strony pozwala eksponować ładną podłogę, a z drugiej zaś skutecznie ją chroni.

Dlaczego warto stosować podkładkę pod krzesło?

Jeśli ktoś ma w swoim biurze panele i kiedykolwiek intensywnie użytkował krzesło obrotowe bez podkładki, doskonale wie, do czego to prowadzi i dlaczego warto mieć tę matę. Podkładka ta chroni przed uszkodzeniem podłoża i zapewnia równomierne rozłożenie nacisku na podłoże. Zniszczonych kółkami paneli nie da się naprawić. A wymiana ich na nowe wiąże się z niemałym kosztem. Zresztą panele w ten sposób rysują się bardzo szybko, więc postępując w ten sposób, należałoby wymieniać je co chwilę. Mata jest bardzo praktyczna, posiada zaokrąglone rogi, dzięki czemu dobrze przylega do podłoża. Jest odporna na zachlapania i można ją z łatwością utrzymać w czystości.

Podkładka pod krzesło nie jest droga. Można ją łatwo zwinąć, przenieść, przechować, czy zmienić jej miejsce użytkowania. A użytkowanie to wiąże się z samymi korzyściami. Mając więc krzesło obrotowe z kółkami, warto od razu zainwestować w podkładkę.