Lampy do każdego pomieszczenia

Rodzajem lamp, które sprawdzą się w każdym z pomieszczeń, są na pewno lampy ścienne. Spełniają one świetnie swoją funkcję użytkową, a także dekoracyjną. Dodatkowo nie będą przeszkadzać w małometrażowych pomieszczeniach, gdzie nie jest możliwe umieszczenie lampy stojącej. Modele lamp ściennych dostępnych na stronie sklepu LoveToDesign są bardzo różnorodne. Niektóre lepiej sprawdzą się jako główne źródło światła, inne jako nastrojowe punktowe światło, a jeszcze inne jako np. światło do czytania w łóżku albo fotelu.

Lampy ścienne – kinkiety

Kinkiety to lampy z wypolerowaną metalową lub lustrzaną tarczą, która pozwala na zawieszenie źródła światła na ścianie. Ten rodzaj lamp jest spotykany zawsze w teatrach, gdzie oświetla się nim scenę. W latach 80. XVIII wieku kinkiety miały swój debiut w paryskich teatrach. Szybko zaczęto je wtedy umieszczać w pomieszczeniach takich jak foyer czy korytarze. Stał się idealnym elementem do tworzenia nastroju w kawiarniach, restauracjach oraz hotelach.

W naszym sklepie znajdziesz całą gamę kinkietów, jeżeli zależy ci akurat na tym typie lampy ściennej. Zarówno takie, które dopasujesz do nowoczesnego i minimalistycznego wnętrza, jak i takie, pasujące do stylistyki vintage. Najbardziej podstawowym i uniwersalnym kinkietem może być lampa ścienna czarna ACINA. Jej wymiary to 18 × 15 × 23 cm, zrobiona jest z metalu, a abażur jest wykonany z innej tkaniny. Modelem zdecydowanie bardziej eleganckim będzie lampa czarna ALMA. Ma wymiary 45 × 17 × 10.5 cm. Część metalowa jest w kolorze srebrnym, abażur zaś w czarnym. Świetnie będzie wyglądać np. w elegancko urządzonej sypialni.

Lampy o wyjątkowym designie

Jeśli nudzą cię takie klasyczne i uniwersalne propozycje, nie musisz szukać daleko. W naszym sklepie znajdziesz również niestandardowo wyglądające lampy ścienne. Sprawdzą się one bardzo dobrze w pomieszczeniach, którym brakuje charakteru, ponieważ samym wyglądem dodadzą od siebie czegoś nowego. Nie zapominajmy jednak o funkcji, jaką ma pełnić każde źródło światła. Jeżeli chodzi o designerskie lampy, znajdziesz naprawdę wiele różnych opcji. W pomieszczeniach, gdzie brakuje oświetlenia głównego – z sufitu, warto zamontować kinkiet skierowany do góry. Może to być np. mosiężny kinkiet ALARA. Wyposażony jest w dwa klosze, element metalowy możesz wybrać w czerni lub złocie.