Wyłaz dachowy Fakro – dlaczego warto stosować?

Wyłazy dachowe Fakro zwane także świetlikami są specjalnym rodzajem stolarki okienne przeznaczonym do pomieszczeń nieogrzewanych i nieprzystosowanych do celów mieszkalnych. Są rozwiązaniem bardzo funkcjonalnym. Doświetlają pomieszczenie i bardzo często pełnią także rolę włazów ułatwiających wyjście na dach.

Wyłaz dachowy Fakro – dlaczego warto go zamontować?

Wybierając wyłaz dachowy Fakro, zyskasz bardzo wiele. Główną zaletą tego rozwiązania jest wielkość – ułatwia bezpieczne wyjście i zejście z dachu. Dostępny jest w różnych wymiarach, dzięki temu można go bezpiecznie zamontować bez potrzeby występowania o pozwolenie na budowę. Każdy z wyłazów dachowych Fakro do pomieszczeń nieogrzewanych wyposażony jest antypoślizgową powierzchnię w dolnej części. Ten rodzaj dodatkowej ochrony na pewno docenią specjaliści zajmujący się naprawami dachu czy kominiarze wykonujący okresowe przeglądy instalacji.

Wyłaz dachowy Fakro – dopasowany do indywidualnych potrzeb

W sprzedaży można znaleźć wyłazy dachowe Fakro z różnym sposobem otwierania – na lewą lub prawą stronę. Dostępne są także warianty uchylne. Każdy z nich ma możliwość blokady skrzydła w wybranej pozycji. Wyposażony jest także w specjalny ogranicznik, który zabezpiecza przed przypadkowym zamknięciem, gdy okno jest otwarte.

Wyłaz dachowy Fakro wykonany jest z wysokiej jakości ekologicznych materiałów. Dzięki temu podczas produkcji emitowany jest niski ślad węglowy, a produkt jest trwały i wytrzymały. Najtrwalsze są włazy dachowe ze szkłem hartowanym, dzięki temu są odporne na działanie gradu, czy mocnego deszczu.

Nowoczesne wyłazy dachowe Fakro bardzo dobrze prezentują się, a rodzaj stolarki można dobrać do kolorystyki oblachowania dachu. Najczęściej wybierany jest jeden z trzech popularnych kolorów: antracyt, ciemny szary i czarny. Wyłaz dachowy Fakro to gwarancja wysokiej jakości produktu w atrakcyjnej cenie, co przekłada się na długą możliwość użytkowania.