Mini wersalki do małego salonu — czyli nowoczesne wersalki w kompaktowym rozmiarze

Wersalki to jedne z najpopularniejszych mebli tapicerowanych, które są podstawą aranżacji wnętrz nie tylko w domach, mieszkaniach w bloku, akademikach, ale także hotelach, czy przestrzeniach biurowych. Coraz częściej w przypadku małych pokoi uwagę projektantów przykuwają mini wersalki, jako idealna alternatywa dla klasycznych tapczanów.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie wersalek?

Wersalki cenione są głównie za ich funkcjonalność. W jednym pomieszczeniu mogą pełnić wiele funkcji. Z jednej strony występują w roli łóżka, np. w pokoju gościnnym lub młodzieżowym, z drugiej strony sprawdzają się jako sofy, stając się wygodnym miejscem do siedzenia, przyjmowania gości. Chcąc kupić kanapę, która będzie najlepszym z możliwych rozwiązaniem wnętrzarskim trzeba przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie, czy szukamy wersalki do spania okazjonalnego, czy takiej, która wykorzystywana będzie na co dzień. Kolejną kwestią do rozważenia jest sprecyzowanie czy ma być to mebel jedno- czy dwuosobowy oraz jak wielką przestrzenią dysponujemy w pokoju, w którym będzie on stał.

Ciekawym rozwiązaniem aranżacyjnym w momencie, kiedy mamy niewiele miejsca, są mini wersalki. Nie dość, że mają one wszystkie wymienione wyżej atrybuty, to są one estetyczne, eleganckie i ponadczasowe. W porównaniu z pełnowymiarowymi wersalkami, wspomniane modele również zapewniają zdrowy sen, z tą różnicą, że ich powierzchnia spania będzie mniejszych wymiarów, średnio 185 cm długości i do 118 cm szerokości.

Dlaczego warto zakupić mini wersalki?

Mini wersalki to idealne meble do wykorzystania ich do aranżacji małych pomieszczeń ze względu na ciekawe wzornictwo i ich przyjemny design. modele najwyższej jakości, są wykonywane z płyt o zwiększonej wytrzymałości, a dodatkowo instaluje się w nich automatyczne zawiasy, przez co są łatwe w obsłudze także przez osoby starsze czy też dzieci. Kupując wersalki, warto dołożyć starań, aby mebel wyposażony był w sprężyny Bonell, a samo siedzisko wyłożone było pianką poliuretanową T30, które summa summarum podniosą komfort ich użytkowania. Dobrym wyborem będzie postawienie na wsporniki czopowane, dzięki którym odporność i wytrzymałość kanapy będzie na wysokim poziomie. Co ważne decydując się na mini wersalki od producenta, można wybrać kolor i typ zarówno obicia, jak i nóżek, co pozwala je lepiej dopasować je do wystroju mieszkania.