Szafki z oświetleniem LED, czyli jak nowocześnie urządzić łazienkę?

Nowoczesny styl jest w ostatnim czasie wiodącym nurtem w aranżacji wnętrz. Ludzie coraz częściej decydują się na tę estetykę nie tylko w przypadku salonu czy sypialni, ale także w bardziej użytkowych pomieszczeniach, w tym również w łazience. W jaki sposób w nowoczesnym stylu urządzić swoją łazienkę?

Przede wszystkim technologia

Zanim przejdziemy do kwestii estetycznych, nie sposób jest nie wspomnieć na samym początku o faktorze, który nadaje łazience prawdziwie modernistycznego wydźwięku. Jest to oczywiście zastosowanie najnowszych technologicznych rozwiązań, które do tej pory w klasycznych łazienkach nie miały miejsca. 

Podgrzewane podłogi, system automatycznego otwierania drzwi czy zsynchronizowane z aplikacją w naszym smartfonie sterowanie oświetleniem, jego nasyceniem oraz barwą, a także temperaturą w pomieszczeniu to tylko niektóre rozwiązania, stosowane w łazienkach przystających do obecnych czasów. 

Nawet szafki z lustrem do łazienki w dzisiejszych łazienkach potrafią być smart. Na rynku znajdziemy lustra z szafką łazienkową wyposażone w głośniki Bluetooth, ekrany wyświetlające godzinę, temperaturę, a nawet filmy puszczane za pomocą telefonu. Trudno znaleźć elementy, które bardziej będą podkreślały modernistyczny styl łazienki niż te niemalże futurystyczne rozwiązania.

Prostoa i minimalizm podstawą nowoczesnej łazienki

O ile sama technologia stosowana w nowoczesnych łazienkach powinna być możliwie jak najbardziej zaawansowana, o tyle sama estetyka musi być możliwie prosta. Minimalistyczny design, mebli o prostych formach, bez żadnych zbędnych zdobień są podstawą każdej nowoczesnej łazienki.

Ważnym aspektem cechującym modernistyczne łazienki jest ich oświetlenie. Można wręcz powiedzieć, że to charakterystyczny, kluczowy element przy tym stylu. Oświetlenie szafki łazienkowej z lustrem jest niemalże standardem, jeśli zależy nam na nowoczesnej estetyce. Idealnie pasujące do tego stylu lustra łazienkowe z szafką LED bez problemu znajdziesz na https://alasta.pl/kategoria-produktu/szafki-lazienkowe-z-lustrem/, gdzie swoją ofertę przedstawia firma Alasta, oferująca między innymi wysokiej klasy meble łazienkowe.

Jaka kolorystyka oraz materiały mają zastosowanie w nowoczesnej łazience?

Kolorystyka jest nieocenionym elementem wystroju każdego pomieszczenia. Nawet przy zastosowaniu odpowiednich rozwiązań technologicznych oraz trzymaniu się zasad względem minimalistycznego designu, zły dobór kolorów w łazience może skutecznie zepsuć wrażenie nowoczesności. Do omawianego stylu najbardziej pasować będą stonowane kolory. Jeśli chodzi o konkretne kolory, zdecydowanie numerem jeden jest biały, jednak kolor czarny czy szary przy odpowiednim oświetleniu też zda egzamin. Można również zdecydować się na jedną dodatkową barwę, która będzie akcentem łazienki. Jednak absolutnie wykluczone jest używanie jaskrawych, krzykliwych kolorów, które powszechnie wydają się przaśne i nieprzystające do nowoczesnej łazienki. 

Natomiast przy materiałach mamy większą swobodę. Szafki łazienkowe z lustrami oraz pozostałe meble łazienkowe powinny być wykonane z nowoczesnych i eleganckich materiałów takich jak szkło, metal czy drewno. Ważny przy wyborze materiałów jest również aspekt użytkowy. Materiały powinny być trwałe oraz odporne na uszkodzenia mechaniczne i wilgoć.

Warto jednak przede wszystkim pamiętać o tym, że musimy czuć się w łazience komfortowo. Jest to często miejsce naszego intymnego relaksu i urządzenie łazienki w sposób, który nie będzie dla nas wizualnie atrakcyjny może zakłócić nasz wypoczynek w tym miejscu.