Rolety z napędem elektrycznym – poznaj automatykę Somfy!

Nowoczesne rolety elektryczne to sposób, który pozwoli Ci na stworzenie funkcjonalnego i bezpiecznego wnętrza. Rolety z napędem elektrycznym posiadają wiele zalet takich jak np. całkowite zaciemnienie pomieszczenia, ale też łatwe zarządzanie domem dzięki innowacyjnym systemom SMART. Warto jednak dokładnie zapoznać się z cechami obecnie dostępnych na rynku rolet z napędem elektrycznym, ponieważ tylko wtedy będziemy pewni, że nasz zakup jest odpowiednią inwestycją! 

Rolety sterowane elektrycznie – charakterystyka inteligentnych rolet i żaluzji 

Praca rolet elektrycznych opiera się na pracy silnika zasilającego cały system oraz pilota, który odpowiada za ich bezproblemowe sterowanie. System ten określany jest jako automatyka Somfy, która wykorzystywana jest przez producentów rolet zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Automatyka Somfy pozwala całkowicie zapomnieć o często psujących się sznureczkach czy taśmach, które odpowiadają za prawidłową pracę rolet sterowanych mechanicznie. Choć w przypadku rolet wewnętrznych sterowanych mechanicznie, nie potrzeba dużo siły, ponieważ zazwyczaj wykonane są one z półprzepuszczalnej tkaniny, to w przypadku rolet zewnętrznych, które zazwyczaj wykonane są z ciężkich, odpornych na uszkodzenia materiałów, automatyka Somfy ułatwia ich podnoszenie oraz opuszczanie w zależności od potrzeb domowników. Automatyka Somfy pozwala na ustawienie rolety w odpowiednim dla nas położeniu, tylko i wyłącznie za pomocą jednego przycisku pilota, który dołączony jest do rolet elektrycznych podczas ich zakupu. Dodatkową zaletą, która może ucieszyć wielu zainteresowanych systemem klientów jest to, że obecnie ich zakup nie wiąże się z wielkim wydatkiem, ponieważ elektryczne rolety stają się bardzo popularnym i łatwo dostępnym produktem. 

Rolety sterowane elektrycznie – jak wybrać odpowiedni produkt? 

Wybór odpowiednich rolet, które będą chronić nasz dom przed nadmiernym nasłonecznieniem, ale też ciekawskim wzrokiem sąsiadów, nie jest łatwym zadaniem. Należy zastanowić się nad tym czy wybrane przez nas rolety będą dopasowane do stylu naszego domu, ale także wymiarów naszych okien, ponieważ tylko wtedy będziemy mieć pewność, że będą one działać w prawidłowy sposób.