Lustra dekoracyjne – nie tylko do łazienki

Lustra mogą pełnić we wnętrzach wiele funkcji – od tych najbardziej oczywistych po zaskakujące. Co najmniej jedno niezbędne jest w przedpokoju, a w łazience praktyczne zastosowanie znajdzie nawet kilka luster – o różnych rozmiarach i odmiennym przeznaczeniu. Na co dzień służą nam przede wszystkim do tego, abyśmy mogli mieć pod kontrolą nasz wygląd czy do wykonania makijażu, ale pełnią także funkcję dekoracyjną. Odpowiednio rozmieszczone mogą mieć znaczący wpływ na to, jak prezentuje się dane wnętrze. Lustra dekoracyjne wyposażone są często w zdobione, eleganckie ramy, ale o ich urodzie decyduje także jakość szkła, z jakiego zostały wykonane. W obszernym salonie możemy pokusić się o powieszenie lub postawienie nawet kilku luster, których głównym zadaniem będzie odbijanie promieni słonecznych, dzięki czemu wnętrze będzie jasne i optycznie powiększone. W celu dekoracyjnym lustra możemy umieścić na nietypowych, nawet mało praktycznych wysokościach czy w trudno dostępnych miejscach – na przykład nad stołem.   

Lustra do stylowego przedpokoju 

Przedpokój to zazwyczaj to miejsce w naszym domu, gdzie nie ma za dużo światła. Pomieszczenie to cechuje się także niewielkim metrażem. Lustro tam umieszczone powinno więc spełniać kilka funkcji, dlatego jego wybór warto solidnie przemyśleć. Przedpokój to ostatnie pomieszczenie, jakie odwiedzamy przed wyjściem z domu, dlatego lustro jest tam niezbędne, aby poprawić fryzurę i sprawdzić czy z naszą stylizacją jest wszystko w porządku. Lustra dekoracyjne do przedpokoju mogą zdecydować o stylu, w jakim będzie to pomieszczenie urządzone, a także być jego największą ozdobą. Lustra w szklanych wzorzystych ramach dostępne są w wielu atrakcyjnych wersjach, co pozwala wybrać takie, które będzie harmonizowało stylistycznie z pozostałymi elementami wyposażenia przedpokoju. Lustra, która mają pełnić przede wszystkim funkcję dekoracyjną, przeznaczone są zarówno dla miłośników aranżacji klasycznych, jak i nowoczesnych. Ozdobne ramy mogą bowiem przedstawiać bardzo różnorodne motywy, a do najpopularniejszych należą roślinne, które pasują do wnętrz w bardzo wielu stylach. 

Dopasuj rozmiar i kształt

Lustro może rozjaśnić przestrzeń, ale także ją uatrakcyjnić – w niewielkim przedpokoju może być głównym elementem dekoracyjnym. Decydując się na konkretny model, wybierzmy taki, który odpowiada zasadom stylu, w jakim urządzone jest nasze mieszkanie. Istotny jest także rozmiar oraz kształt lustra – kwadratowe lub okrągłe to modele uniwersalne, które sprawdzą się w każdym wnętrzu. Lustra dekoracyjne pomogą nam urządzić wnętrze modne, eleganckie i ponadczasowe. Umiejętnie zastosowane uatrakcyjnią również sypialnię, kuchnię czy garderobę. Luster nie może zabraknąć tam, gdzie dominuje styl skandynawski czy vintage, ale przede wszystkim we wnętrzach glamour, w którym królują pełne blasku dekoracje. Jeżeli mamy na to miejsce, możemy zdecydować się na lustro dużych rozmiarów, które zajmie niemal całą ścianę – w takiej sytuacji szczególnie ważne jest, aby wybrać model, który będzie się charakteryzował dużą urodą.