Poduszka pleciona do sypialni w stylu boho

Aranżacja sypialni wymaga poświęcenia czasu i pewnych umiejętności. Nawet dobierając dodatki w postaci małych poduszek, poszewek, trzeba wykazać się wyczuciem estetyki. Urządzając sypialnię w stylu boho, trzeba postawić na naturalne dodatki. Jak wobec tego powinny wyglądać wspomniane poduszki?

Poduszki w stylu boho

Poduszki dekoracyjne wykorzystywane w sypialni w stylu boho, powinny dopełniać charakter tego wnętrza. Tekstylia w tym pomieszczeniu odgrywają bardzo ważną rolę. Chcąc uzyskać atrakcyjny efekt, warto bawić się materiałami i teksturami. Na uwagę zasługuje poduszka pleciona. Ciekawe modele można znaleźć na stronie https://www.moyha.com/poduszka-pleciona-grafitowa

Poszewka zdobiona splotem 

Poszewka pleciona zdobiona pięknym splotem jest miła w dotyku i miękka. Nie tylko dekoruje łóżko i sypialnię, ale wręcz kusi, by się do niej przytulić. Chcąc uzyskać atrakcyjny efekt, wystarczy zaopatrzyć się w zestaw poduszek plecionych w różnych rozmiarach. Przepięknie w tym stylu wygląda poduszka w kolorze grafitowym. Choć wybierając dodatki do sypialni w stylu boho, lepiej postawić na brąz i beż. Poszewki tego rodzaju świetnie pasują na każdą porę roku, a w szczególności odnajdują się w wiosennych i jesiennych aranżacjach. 

Jak dbać o poduszkę plecioną?

Poduszka pleciona wymaga szczególnej pielęgnacji z uwagi na splot, który jest wyjątkowo delikatny. Większość tego typu poszewek trzeba czyścić chemicznie. W przeciwnym razie mogą szybko ulec zniszczeniu, rozciągnięciu i stracić pierwotną formę. Zabierając się za pielęgnację poszewek, trzeba więc dostosować się do zaleceń producenta i rad osób, które już są ich użytkownikami od dawna. 

 

Poduszkę plecioną warto zestawić z równie plecioną narzutą w tym samym stylu i kolorze. Ten efektowny i niezwykle przytulny zestaw będzie nie tylko świetnie się prezentował, ale również modnie zdobił i ocieplał wnętrze. Dobrej jakości poszewka na pewno będzie służyła przez długie lata, niezależnie od intensywności użytkowania i wielokrotności czyszczenia.