Co sprawdzi się lepiej – lustro na wymiar czy gotowe?

Podczas wystroju wnętrz w praktycznie każdym mieszkaniu lub domu umieszcza się lustro. Gdy przychodzi do wyboru takowego stajemy przed wyborem jednej z dwóch opcji. Można się bowiem zdecydować na lustro gotowe, które ma już ustalone wymiary i kształt i można je zakupić od ręki lub lustro na wymiar. Czym różnią się od siebie i jak podjąć dobrą decyzję?

 

  • Lustra na wymiar – charakterystyka

 

Lustra na wymiar to świetna opcja w mieszkaniach o niestandardowym projekcie na przykład łazienki, gdzie lustro o wymiarach standardowych nie będzie dobrze wyglądać. Lustra cięte na wymiar charakteryzują się sporą dowolnością rozmiaru, gdyż mogą być zarówno wykonane by pasować na przykład do ciasnej przestrzeni w łazience, ale też i by pokryć całą ścianę. 

Ogromną zaletą luster na wymiar jest to, że mogą one być wykonane z różnego szkła. Wybór dotyczy też na przykład ramy, dzięki czemu można dobrze dopasować wygląd, jak i charakterystykę lustra do jego zastosowania. Dla przykładu lustro cięte na wymiar ze szkła srebrnego zwanego też bezbarwnym najlepiej sprawdzi się w łazience, bądź przedpokoju czy też garderobie, gdyż ma ono jak najlepiej oddawać rzeczywistość. 

https://alasta.pl/produkt/lustro-na-wymiar/

 

  • Lustra gotowe – charakterystyka

 

Lustra gotowe to wybór, który jest przede wszystkim szybszy i tańszy. Dlatego dobrze sprawdzą się, gdy trzeba nagle wymienić uszkodzone lustro i mamy na to mało czasu. Tak wykonane zwierciadła mają jednak swoje wady. Przede wszystkim nie mogą one być dostosowane wielkościowo do wystroju reszty pomieszczenia, przez co nie będą one tak dobrze dopasowane. Dodatkowo ma ono mniejsze możliwości dotyczące jego dostosowania, gdyż chcąc wykorzystać inne szkło trzeba czekać na wykonanie zamówienia podobnie jak w wypadku lustra na wymiar. 

 

  • Jak wykorzystać lustra na wymiar w wystroju i gdzie ich szukać?

 

Internet to jeden z najbardziej ułatwiających życie wynalazków. Za jego pomocą można w łatwy sposób szukać na przykład luster na wymiar. Wystarczy jedynie wpisać w wyszukiwarce odpowiednią frazę i przed oczami ukaże nam się wiele stron firm, które oferują lustra cięte na wymiar, czy to łazienkowe czy też dekoracyjne. 

Chcąc użyć lustra na wymiar mamy wiele opcji. Dobrze sprawdzą się one dekoracyjnie, gdyż dobrze zawieszone lustro może pozwolić na przykład na optyczne powiększenie niewielkiej sypialni. Lustra cięte na wymiar mają jednak wiele zastosowań praktycznych. Świetnie sprawdzą się jako lustro łazienkowe, ale można zamontować je w damskiej toaletce, czy też w przedpokoju lub garderobie, gdzie sprawdzamy nasz strój.