Narzuta na łóżko – nieoceniona w każdej sypialni moyha.com

Sypialnia jest tym pomieszczeniem, do którego wpuszczamy tylko nielicznych, ale nie oznacza to, że może być urządzona po macoszemu. Wbrew pozorom jej wystrój i kolorystyka są bardzo ważne, ponieważ mają wpływ na to, czy jesteśmy w stanie w pełni się w niej zrelaksować po ciężkim dniu. Za funkcjonalność sypialni z pewnością odpowiada pojemna szafa, szafki nocne z lampkami, umożliwiające wieczorną lekturę książki, a przede wszystkim wygodne łóżko. Bez niego żadna sypialnia nie ma racji bytu. Wybór solidnego materaca o odpowiednim stopniu twardości i ładnej, wysokogatunkowej pościeli to jedno, a drugie, to narzuta na łóżko. Dlaczego warto się w nią wyposażyć i na co zwrócić uwagę przy jej zakupie?

https://www.moyha.com/kategoria/narzuty

Stylowa sypialnia z elegancką narzutą

Przeglądając katalogi wnętrzarskie dotyczące urządzania sypialni możemy zauważyć, że niemalże na każdej fotografii znajduje się pięknie zaścielone łóżko z narzutą. I trudno się temu dziwić, ponieważ narzuta na łóżko jest bardzo dekoracyjna i potrafi znacznie podnieść walory estetyczne wnętrza. Różnorodność narzut jest bardzo duża. Możemy wybierać spośród rozmaitych wzorów, kolorów oraz materiałów. W zależności od tego, co nam się podoba i w jakim stylu urządzone jest pomieszczenie, możemy postawić na narzuty gładkie, jednolite lub bardziej ozdobne i wyraziste. Jedno jest pewne – mając sypialnię obowiązkowo powinniśmy zaopatrzyć się w narzutę, także ze względów higienicznych.

Plusy posiadania narzuty na łóżku 

Dla wielu narzuta na łóżko, to przede wszystkim dekoracja. I choć nie można odmówić jej tego, że dodaje wnętrzu stylowego wykończenia i jest jak najbardziej pożądanym dodatkiem, to jednak do głównych zalet należałoby zaliczyć względy higieniczne. Bowiem brak narzuty na narażanie pościeli na to, że będzie na niej osiadał kurz, przez co szybciej będzie się ona brudziła. Jeśli jesteśmy rodzicami małych dzieci, to istnieje ryzyko, że maluch ubrudzi pościel jedzeniem, piciem lub flamastrem. Z kolei jeśli mamy zwierzęta, takie jak psy czy koty, to wielce prawdopodobne jest to, że nasza kołdra oraz poduszka pokryte będą warstwą sierści. A położenie się w takiej pościeli raczej nie należy do przyjemnych. Dlatego żeby uniknąć wszystkich tych sytuacji, przez które pościel szybko może wymagać wymiany na nową, należy przykrywać ją narzutą. 

Wybór narzuty – na co zwrócić uwagę? 

Narzuta na łóżko może zostać uszyta z różnych materiałów. Do tych najpopularniejszych zaliczamy bawełnę. Narzuty bawełniane oprócz tego, że pięknie się prezentują, to są też przyjemne w dotyku i z powodzeniem mogą pełnić rolę koca. W naszym sklepie internetowym dostępny jest duży wybór narzut bawełnianych, które można skompletować z pościelą oraz poduszkami, tworząc w ten sposób spójną całość. Taka sypialnia wygląda niczym z katalogu i budzi zachwyt wśród wszystkich, którzy mają okazję ją ujrzeć. Efektownie prezentują się też narzuty satynowe, ale są dosyć śliskie i nie wszyscy są ich miłośnikami… Wybierając narzutę ważny jest też rozmiar. Najpierw powinniśmy zmierzyć łóżko, a następnie wybrać narzutę, która będzie o kilka centymetrów szersza. Powinna ona bowiem delikatnie opadać, ale niezbyt dużo, bo wówczas będzie wyglądało to nieestetycznie. 

Chcesz, żeby sypialnia zachwycała designem, a łóżko zawsze było czyste i pozbawione kurzu na pościeli? Zatem zamów jedną z nowoczesnych narzut, które są stylowe i praktyczne – ochronią łóżko przed zabrudzeniem, będą ozdobą, a w razie potrzeby posłużą jako przytulny koc.