Kinkiety jako sposób na oświetlenie łazienki

Łazienka to pomieszczenie, które musi łączyć w sobie praktyczność, estetykę oraz bezpieczeństwo. Do tego wszystkiego nieodzowne jest odpowiednie oświetlenie. Szczególną uwagę przy rozmieszczaniu oświetlenia należy zwrócić na kinkiety. Są one bardzo funkcjonalne, ponieważ mogą oświetlić większą część łazienki, jak również konkretny punkt. Dlatego podpowiadamy jakie zasady warto przestrzegać, aby wnętrze łazienki było dobrze oświetlone.

Tak jak w każdym pomieszczeniu, również w łazience bardzo ważne jest oświetlenie główne, które sprawi, że na całą łazienkę będzie padało równomiernie światło. Jednak wnętrze to wykorzystywane jest do codziennych czynności, które wymagają precyzji i dokładności, stąd też potrzebne jest oświetlenie punktowe. Mowa tutaj przede wszystkim o kinkietach. Są one ogromnie istotne dla kobiet, które wykonują makijaż, jak i dla usuwających zarost mężczyzn. A zatem gdzie umieścić lampy łazienkowe, aby były jak najbardziej funkcjonalne?

Stylowe kinkiety łazienkowe

Kinkiety sprawdzą się w każdej łazience – tradycyjnej oraz nowoczesnej. Dostępność różnego rodzaju opraw sprawia, że dostaniemy lampę w dowolnym kolorze i kształcie. Przede wszystkim kinkiety do łazienki powinny zawisnąć nad lustrem. Najładniejszy efekt uzyskamy, gdy zamontujemy dwa kinkiety, po obu stronach lustra. Symetria spowoduje, że w łazience będzie panował ład, a dodatkowo zyskamy bardzo dobre źródła światła, które w doskonały sposób oświetlą naszą twarz. Dzięki temu lampy do łazienki ułatwią nam codzienną pielęgnację i sprawią, że zrobienie makijażu będzie przyjemnością. Ponadto dobre światło sprawi, że wszystkie niedoskonałości będą dobrze widoczne, a zatem bez problemu będziemy mogli je zakamuflować. Najlepiej jest gdy kinkiety znajdują się na wysokości wzroku… Jeżeli jednak jest to niemożliwe do zrealizowania, wtedy należy stosować się do zasady, mówiącej żeby oświetlenie przy lustrze montować na wysokości do dwóch metrów od podłogi. Takimi kinkietami oświetlenie praktyczne, a zarazem nastrojowe!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *