Jak przygotować mieszkanie pod wynajem?

Zastanawiasz się nad wynajęciem mieszkania? To dobry pomysł, ponieważ możesz liczyć na regularne wpłaty w ramach czynszu; jeśli nie planujesz sprzedaży mieszkania, wynajem sprawi, że mieszkanie zacznie przynosić zysk. Szczególnie nieruchomości znajdujące się w dużych miastach i ośrodkach akademickich cieszą się dużym powodzeniem. W jaki sposób przygotować mieszkanie, by osiągnęło najwyższą możliwą cenę najmu?

Puste czy wyposażone?

Oba rozwiązania mają zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Puste mieszkanie to idealna propozycja dla najemców, którzy posiadają własne meble. Zwykle są oni zainteresowani najmem długoterminowym, dlatego chcą urządzić mieszkanie po swojemu. Puste mieszkanie uznawane jest także za atrakcyjniejsze od mieszkania wypełnionego starymi meblami, więc pora pozbyć się meblościanki i starej kanapy oraz odmalować ściany.

Z kolei mieszkania z kompletnym wyposażeniem pozwalają na wprowadzenie się od razu; wiele osób nie chce inwestować w szafy czy komody. Szczególnie studenci preferują taki rodzaj najmu. Jeśli jednak wydaje Ci się, że wystarczy ustawić w mieszkaniu niepotrzebne meble i już zyska ono na wartości, możesz się nieźle zdziwić. Warto zainwestować nieco w wystrój i kupić podstawowe wyposażenie, które nie będzie pamiętało czasów poprzedniego ustroju – dzięki temu wartość mieszkania oraz zainteresowanie najemców zdecydowanie wzrosną.

Wielkim atutem będzie także zmywarka oraz podstawowy model pralki.

Przede wszystkim remont!

Wyprowadzasz się z mieszkania do domu? Zapewne nie masz już czasu ani środków na niezbędny remont i reperację wszystkich usterek. Wynajmując jednak mieszkanie w takim stanie ryzykujesz, że najemcy szybko zrezygnują z Twojej nieruchomości lub zaczną przeprowadzać naprawy na własną rękę. Nie oszukujmy się – o zaniedbane mieszkanie nikt nie będzie chciał dbać, a nieadekwatnie wysoka kaucja dodatkowo zniechęci potencjalnych najemców.

Poświęć trochę czasu i gotówki na malowanie czy wymianę słuchawki prysznicowej oraz obtłuczonej lampy – mieszkanie od razu nabierze wartości rynkowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *