Niewielkie mieszkanie – w jaki sposób możesz je urządzić?

Marzysz o wielkiej powierzchni mieszkaniowej? Może kiedyś uda Ci się wybudować wymarzony dom lub kupić przestronne mieszkanie w kamienicy; bardzo często jednak trzeba mierzyć siły na zamiary. Po raz kolejny lądujesz w niewielkim mieszkaniu i nie masz za bardzo pomysłu, jak pomieścić wszystkie swoje rzeczy? Na szczęście architekci wnętrz oraz firmy meblarskie prześcigają się w propozycjach dedykowanych niewielkim powierzchniom mieszkalnym.

Przede wszystkim postaw na przechowywanie

Zmorą osób mieszkających w małych mieszkaniach jest nadmiar posiadanych rzeczy – tam po prostu nie ma gdzie ich trzymać. W przypadku rodzin z dziećmi dodatkowo dochodzą wszystkie niezbędne akcesoria, zabawki, ubrania zimowe…

Jak pomieścić się z tym wszystkim w małym mieszkaniu i nie zwariować? Odpowiedź jest prosta: potrzebujecie systemu! Odpowiednie przechowywanie sprawi, że zagospodarujecie efektywnie przestrzeń w niewielkim mieszkaniu. Wygodna i pojemna szafa, komody z szufladami, półki oraz niezawodne pawlacze, które świetnie sprawdzą się w przypadku wysokich mieszkań – dołóż do tego pudełka, pojemniki i wieszaki, by każda rzecz w Twoim mieszkaniu miała swoje miejsce!

Zwracaj uwagę na dużą funkcjonalność

Piękna toaletka czy duże stojące lustro z pewnością będą wyglądały stylowo. Jeśli jednak masz do dyspozycji tylko niewielkie mieszkanie, musisz kierować się przede wszystkim względami praktycznymi. Duże lustro zamontuj na drzwiach szafy, a zamiast toaletki wybierz praktyczny organizer na kosmetyki połączony z biurkiem. W ten sposób zaoszczędzisz trochę miejsca. Nie możecie pozwolić sobie na stół w kuchni?

Sprawdź, czy możesz zamontować specjalny składany blat, do którego idealnie będą pasowały składane krzesła. Dzięki temu nawet w wąskiej, niewielkiej kuchni możecie spożywać wspólne posiłki. A może wyspa kuchenna? W ten sposób oddzielisz salon od część kuchennej. Wyspa to także dodatkowe miejsce do przechowywania naczyń i akcesoriów kuchennych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *