Istotne czynniki, mające wpływ na dobór łóżeczka niemowlęcego

Zakup łóżeczek dla niemowląt nierzadko potrafi być kwestią bardzo kłopotliwą dla młodych rodziców. Różne metraże pomieszczeń, szeroki wybór mebli oraz indywidualne preferencje często zakłócają bowiem nasze pierwotne plany, zaś pozornie prosty zakup przeradza się w nerwowe przeszukiwanie ofert. Doboru łóżeczka nie możemy z kolei bagatelizować, ponieważ ma ono niezwykle istotny wpływ na codzienny komfort naszego dziecka. Nie jest tu chyba dla nikogo żadną tajemnicą, że opieka nad zmęczonym, markotnym niemowlęciem nie należy do szczególnie łatwych ani przyjemnych. Z tego też powodu, już podczas wstępnych planów zakupu mebli dziecięcych, powinniśmy zastanowić się głęboko, który z dostępnych modeli łóżeczek faktycznie będzie w stanie zapewnić maluchowi odpowiednią dozę komfortu. Oto najistotniejsze parametry, o których nie powinniśmy zapominać.

Rozmiar łóżeczka

Najczęściej spotykanymi wymiarami łóżeczek dla niemowląt są 120×60 oraz 140×70. Te pierwsze są znakomitym wyborem w przypadku mieszkań i domów o niewielkim metrażu, a także u rodziców, preferujących stawianie łóżeczka w swoim pokoju. Mniejsze łóżka sprawdzają się również w sytuacjach, gdy planujemy zakup normalnego mebla po około dwóch latach, w momencie, gdy nasza pociecha nieco podrośnie. Modele większe, mierzące 140×70 cm, rekomendowane są z kolei rodzicom, chcącym już na samym początku urządzić dziecięcy pokoik. Meble te nierzadko odznaczają się również modułową konstrukcją, dzięki której mogą one rosnąć razem z dzieckiem.

Regulacja wysokości oraz wyjmowane szczeble

Wybierając łóżeczka dla niemowląt, przyjrzyjmy się również obecności funkcji regulacji wysokości materaca. Ułatwi nam ona schylanie się podczas wyjmowania malucha, bez nadmiernego nadwyrężania kręgosłupa. Najczęściej regulacja ta oferuje nam trzy poziomy wysokości. Na samym początku, gdy dziecko nie potrafi jeszcze siadać, zaczynamy od najwyższego ustawienia, obniżając je z upływem miesięcy. Warto jest też przyjrzeć się samym szczeblom i możliwości ich ewentualnego wyjęcia. Rozwiązanie to pozwoli nam na zabezpieczenie dziecka przed wypadnięciem z łóżka w trakcie snu oraz późniejsze wyjęcie szczebli, przekształcając łóżko w tapczan. Renomowane marki, takie jak polski Klupś, oferują nam szeroki wybór nowoczesnych łóżeczek, zapewniających zarówno bezpieczeństwo dziecka, jak i estetyczny wystrój pomieszczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *