Czy warto jest zamontować plafony w salonie?

Myśląc nad stylowym oświetleniem salonu, Polacy coraz chętniej stawiają na nowoczesne rozwiązanie, jakim są tzw. plafony. Są to charakterystyczne lampy natynkowe, odznaczające się różnorodnością designów, od wypukłych modeli okrągłych, po płaskie oświetlenie kwadratowe. Wybór odpowiednich plafonów do salonu potrafi być więc stosunkowo problematyczny, ze względu na prawdziwy ogrom dostępnych opcji. Z drugiej jednak strony, obecność plafonów zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych sprawia, że oświetlenie tego typu możemy dobrać do praktycznie każdego typu wystroju. W niniejszym artykule opowiemy Wam, dlaczego warto jest postawić na takie eleganckie rozwiązanie.

Praktyczność plafonów

Zasadniczą zaletą plafonów do salonu jest tu przede wszystkim fakt, że rozwiązanie to jest znacznie tańsze, niż żyrandole LED. Niższa cena sprawia z kolei, że z oświetlenia tego typu korzystać może praktycznie każdy, bez względu na dostępne środki pieniężne. Zaletę tę docenią też przede wszystkim osoby, planujące montaż kilku źródeł światła w swoim salonie. Inną zaletą plafonów jest tu również wszechstronność tego rozwiązania. Lampy te możemy bowiem podłączyć do czujników zmierzchu lub ruchu, aby móc dodatkowo zwiększyć komfort, płynący z przebywania w salonie. Szczelne obudowy, wykorzystywane przede wszystkim w modelach hermetycznych, zapewnią nam z kolei lepszą estetykę pomieszczenia, wraz z ułatwionym czyszczeniem lamp. Większa szczelność to także odporność na działanie wilgoci, mogącej doprowadzić do spięcia przewodów. Plafony zużywają przy tym znacznie mniej prądu, niż tradycyjne oświetlenie, co przekłada się na niższe wydatki na rachunki.

Estetyka plafonów

Wybierając plafony do salonu, weźmy też pod uwagę metraż oraz wystrój wnętrza, w którym mamy zamiar zamontować takie lampy. Szereg kwadratowych plafonów może okazać się naprawdę estetycznym rozwiązaniem w nowoczesnym pomieszczeniu, z kolei modele przypominające kryształowe żyrandole – w salonie, nastawionym na klasykę wystroju. Pamiętajmy również, że prawdziwą gwarancją jakości zakupione oświetlenia jest postawienie na usługi zaufanego sklepu. Przykładem jest tu chociażby internetowy sklep LampyStudio, oferujący nam szeroki wybór plafonów do wszystkich typów wnętrz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *