Sprytne triki, by wygodnie mieszkać

Nasze mieszkania nie stają się funkcjonalne tylko dzięki odpowiednim meblom i sprzętom – ważne jest także to, jak dużo przestrzeni one zajmują. W przestronnym mieszkaniu, w którym nie przytłacza nas nadmiar rzeczy, mieszka się przyjemniej i wygodniej. Warto więc stosować różne triki i sprytne rozwiązania, dzięki którym nasze gniazdko będzie się wydawało większe, niż jest w rzeczywistości.

Ścianka prysznicowa składana – sposób na oszczędność miejsca

Łazienka jest często jednym z najmniejszych pomieszczeń w naszych domach, a przecież pełni kilka funkcji i musimy w niej zmieścić wiele sprzętów. Możemy zrezygnować z wanny na rzecz kabiny prysznicowej i w ten sposób zyskać nieco miejsca. Jednak kabiny prysznicowe również mogą być sporej wielkości i zabierać wiele cennej przestrzeni. Dzięki temu, że na rynku znajduje się duży ich wybór, możemy zdecydować się na taką, która będzie idealna do małej, a nawet bardzo małej, łazienki. Ścianka prysznicowa składana to jeden z tych produktów, który może się przyczynić do tego, że nasza łazienka będzie komfortowa. Drzwi do kabiny łamane, składane czy harmonijkowe nie zabierają wiele miejsca, więc sprawdzą się w każdej małej łazience. Składana ścianka pod prysznic pozwala wydzielić miejsce na kabinę i tylko od nas zależy, jak duża ona będzie. 

Składana kabina prysznicowa idealna do małej łazienki

Wanna lub prysznic, umywalka, pralka i szafka do przechowywania drobiazgów – to wszystko, a czasem jeszcze więcej, musi znaleźć się w dobrze wyposażonej łazience. Przemyślane ustawienie sprzętów pomoże nam maksymalnie wykorzystać niewielką łazienkową przestrzeń. To jednak nie jest jedyny sposób na to, by łazienka spełniała nasze oczekiwania. Składana kabina prysznicowa pozwoli nam komfortowo brać kąpiel, a przede wszystkim łatwo się pod prysznic dostać i stamtąd wyjść, gdy nasza łazienka nie grzeszy dużym metrażem. Szklane, elegancko wykończone drzwi takiej kabiny dodatkowo powiększą wizualnie wnętrze. Po złożeniu nie zabierają wiele miejsca, bo składają się do wewnątrz kabiny. Wybór odpowiednich sprzętów do naszych mieszkań zawsze jest trudny – chcemy bowiem, aby były jednocześnie praktyczne i ładne. Taka właśnie jest kabina prysznicowa ze składanymi drzwiami.