Na co zwróć uwagę wybierając lampy do ogrodu

Ostatnimi czasy oświetlanie ogrodów stało się bardzo modne. Nie można się temu dziwić, ponieważ oświetlenie sprawia, że ogród wygląda zdecydowanie efektowniej… Ale to nie jedyna zaleta lamp zewnętrznych. Drugą jest praktyczność. Aby połączyć te dwie zalety i stworzyć ogród marzeń mamy do wyboru bogatą ofertę oświetlenia – kinkiety, reflektory, lampy stojące, wiszące czy solarne. Ale na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu? Podpowiadamy!

Nowoczesne lampy ogrodowe posiadają wiele funkcji. Ich zadaniem nie jest już tylko oświetlanie, ponieważ pełnią one również swoisty element dekoracji. Zamierzając zakupić lampy ogrodowe musimy wiedzieć, co chcemy nimi oświetlić i jaki efekt chcemy uzyskać. Jeżeli zależy nam na oświetleniu alejki, ścieżki czy miejsca wokół altany, to musimy postawić na lampę dającą jasne światło. Takie, aby zapewniało komfort wieczornych spotkań w gronie najbliższych. Natomiast jeśli skupiamy się tylko na walorach estetycznych, wtedy możemy zakupić lampy zmieniające kolor – do tej czynności wystarczy nam jedynie pilot, a ogród w jednej sekundzie zmieni swoją barwę. Lampy ogrodowe świecące na różne kolory są jeszcze dość rzadko spotykane, dzięki czemu ich wykorzystanie sprawi, że ogród stanie się niezwykle oryginalny.

Rodzaje zasilania

Lampy ogrodowe stojące, wiszące, kinkiety lub latarenki… Wybór zależy wyłącznie od nas, jednak niezależnie od rodzaju oświetlenia trzeba zwrócić uwagę na rodzaj jego zasilania. Przemyślmy tę kwestię, aby doprowadzenie prądu nie okazało się później problematyczne. W przypadkach gdy nie mamy dostępu do energii elektrycznej, alternatywą są lampy solarne, które pobierają energię z promieni słonecznych.

Lampy bezpieczeństwa

Z pozoru zwykła lampa może sprawić, że będziemy czuli się bardziej bezpiecznie. Wszystko za sprawą lamp, które wyposażone są w czujniki ruchu. Jest to ekonomiczne rozwiązanie, ponieważ lampy zapalają się wyłącznie, kiedy ktoś będzie w pobliżu. Ponadto nagła jasność z pewność odstraszy ewentualnego złodzieja. Dlatego warto zainwestować w lampy stylowe, które posiadają czujnik ruchu dla własnego bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *