Zasłony wewnętrzne – jak prawidłowo wybrać zasłony?

Wystrój naszych wnętrz jest niezwykle ważny, ponieważ pozwala on nam czuć się komfortowo i dobrze we własnych czterech kątach. Choć podstawowym wyposażeniem każdego wnętrza, są przede wszystkim odpowiednie meble, to właśnie dodatki takie jak np. zasłony w kwiaty, odpowiadają za atmosferę, która w nim panuje. Zasłony wewnętrzne to element wyposażenia pomieszczeń, który odpowiada za stworzenie aury prywatności wtedy, kiedy potrzebujemy jej najbardziej. Wybór odpowiednich zasłon wewnętrznych, które dopasują się do naszego wystroju wnętrz, nie jest wcale taki prosty. Na co więc zwrócić uwagę, podczas wyboru zasłon do naszego mieszkania?

Rodzaje zasłon wewnętrznych

Obecnie na rynku klienci mogą wybierać spośród dwóch podstawowych rodzajów zasłon tj. zasłony dekoracyjne lub zaciemniające. Każdy z rodzajów posiada określone funkcje, które mają wpływ na naszą decyzje zakupową. Jeśli zależy nam na tym, aby zasłona pełniła funkcję dekoracyjną, powinniśmy wybrać zasłony dekoracyjne. Zasłony dekoracyjne powinny być dopasowane do koloru ścian pomieszczenia oraz pozostałych materiałów, które wykorzystane zostały podczas tworzenia wystroju tj. poduszki ozdobne, dywany. Natomiast w przypadku zasłon zaciemniających, które stworzone są z całkowicie nieprzejrzystych materiałów, ich główną funkcją jest stworzenie bariery, która ukryje nasze wnętrze przed ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów. Zasłony zaciemniające zazwyczaj tworzone są w oparciu o wykorzystanie materiałów w ciemnych barwach oraz ciekawych wzorach jak np. zasłony w kwiaty.

Kolor zasłon wewnętrznych

Decydując się na zakup zasłon wewnętrznych musimy wziąć pod uwagę kilka czynników, które mają wielki wpływ na ostateczny wygląd naszego wnętrza. Przede wszystkim nasze zasłony wewnętrzne muszą pasować do kolorystyki wnętrza. W przypadku wnętrz, w których przewagą są barwy ciepłe, nie możemy pozwolić sobie na wprowadzenie zamieszania za sprawą zasłon w zimnych, smutnych odcieniach. Jeśli nasze pomieszczenie utrzymane jest w stonowanych, jednolitych odcieniach, możemy pozwolić sobie na zakup zasłony, które wprowadzi odrobinę szaleństwa i ciepła wewnątrz pomieszczenia jak np. zasłony boho, które występują w ciekawych wzorach i formach.