Zakrętarki udarowe – co warto wiedzieć na ich temat?

Umiejętne wkręcanie śrub, wkrętów oraz nakrętek to jedna z podstawowych procedur, związanych zarówno z majsterkowaniem hobbystycznym, jak i profesjonalnymi obróbkami oraz pracami remontowymi. Z tego też powodu, coraz więcej osób decyduje się na sięgnięcie po nowoczesne zakrętarki udarowe, dostosowane do potrzeb zarówno amatorów, jak i zawodowców. Urządzenia te są w pełni elektryczne, dzięki czemu ich obsługa nie wymaga od nas zbyt dużej siły oraz zręczności palców. W niniejszym artykule przybliżymy Wam temat tych przydatnych elektronarzędzi.

 

Właściwości zakrętarek

Oprócz śrub i wkrętów, zakrętarki udarowe umożliwiają nam również pracę z bitami. Wystarczy jedynie zaopatrzyć się w wariant o sześciokątnym wrzecionie. Spora część modeli dostępnych na rynku posiada także dedykowane adaptery, dzięki którym możliwe staje się także wkręcanie elementów o zróżnicowanych nacięciach oraz kształtach. Niewątpliwym atutem zakrętarek jest możliwość okręcania elementów zabezpieczonych, a także wkręcania wkrętów samogwintujących. Narzędzie to pozwala również na montaż sześciokątnego wiertła, umożliwiającego obróbkę elementów drewnianych.

Korzystając z zakrętarki, powinniśmy pamiętać, że udar uruchamia się w niej samoczynnie. Wystarczy bowiem, że urządzenie napotka opór, stawiany przez wkręt. Dochodzi wówczas do przejścia z napędu synchronicznego na skokowy. Takie kontrolowane spowalnianie obrotów sprawia, że prace przebiegają sprawniej, redukując tym samym prawdopodobieństwo pozostawienia wszelkich niedokończeń. To niezwykle istotne, ponieważ źle zakręcone elementy mogą doprowadzić do uszkodzenia montowanych elementów.

 

Zalety nowoczesnych zakrętarek

Profesjonalne zakrętarki udarowe, dostępne chociażby w renomowanym sklepie internetowym IsTools, zostały wyposażone w bezszczotkowe silniki, odznaczające się wysokim momentem obrotowym oraz znakomitym udarem i szybkością. Nowoczesne systemy monitorują pracę narzędzia na bieżąco, chroniąc jego silnik przed przeciążeniem. Zakrętarki, opracowane przez wiodących producentów, charakteryzują się przy tym kompaktowymi wymiarami oraz wygodnym uchwytami, umożliwiającymi przypięcie ich do pasa. Na uwagę zasługują tu również wydajne akumulatory oraz dedykowane aplikacje dla urządzeń mobilnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *