Wygodnie bez względu na rozmiar

Mała sypialnia w niczym nie musi być gorsza od tej, która ma duży metraż. Wygoda łóżka nie jest zależna wyłącznie od jego rozmiaru. Warto jednak wiedzieć, jak urządzić to pomieszczenie, aby było zarówno piękne, jak i funkcjonalne.

Z pojemnikiem lub z szufladami

Nawet gdyby łóżko miało zająć całą przestrzeń, to nie ma wątpliwości, że jest to mebel w sypialni najważniejszy. Wszystkie inne są przydatne, ale nie niezbędne. Jeżeli więc jesteśmy zmuszeni do tego, aby ze względu na mały metraż zrezygnować z szafy czy komody, to jest wyjście z tej sytuacji. Nie są one bowiem jedynym sposobem na przechowywanie potrzebnych w sypialni rzeczy.  Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest niewielkich rozmiarów łóżko 140×200 z pojemnikiem. Dostajemy się do niego od góry, więc sprawdzi się nawet w najmniejszych sypialniach. Jeżeli mamy większą sypialnię, to możemy zdecydować się na łóżko z wysuwanymi szufladami, w których także możemy przechowywać pościel i inne „sypialniane niezbędniki”. Tego typu łóżko to idealny model do pokoju nastolatka, bo jest to pomieszczenie, w którym zwykle zagospodarowany jest każdy centymetr.

Łóżko do małej sypialni 

Małą sypialnię warto urządzić w stylu minimalistycznym – nadmiar bibelotów przytłoczy bowiem niewielkie wnętrze, które będzie sprawiać wrażenie zabałaganionego. Łóżko również może zabierać więcej miejsca niż jest to konieczne, jeżeli wybierzemy takie z wystającymi elementami, które pełnią jedynie funkcję dekoracyjną. Najbardziej odpowiednie będą w tej sytuacji łóżka tapicerowane, pozbawione ramy, które są bardzo wygodne i pasują do wnętrz tradycyjnych oraz nowoczesnych. Są to też często łóżka z pojemnikiem na pościel, a więc bardzo praktyczne, bo pomagają rozwiązać problem utrzymania porządku w sypialni. W sypialni przydatne są szafki nocne, ale nie rezygnujmy na ich rzecz z szerokiego łóżka. Można je bowiem przymocować do ściany i tym sposobem upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Mała sypialnia ma także wiele zalet – przede wszystkim dużo łatwiej niż w dużej można stworzyć w niej intymny, sprzyjający relaksowi klimat, a o to przecież chodzi.