Wybór płytek i fug

Doczekaliśmy się czasów, w których możemy kupić praktycznie wszystko to, co nam się podoba i o czym marzymy. Ograniczeniami są jedynie wyobraźnia oraz budżet. I ma to swoje odzwierciedlenie w każdej dziedzinie życia, także tej, która dotyczy urządzenia wnętrz i poszukiwania płytek. Na element-show.pl znajdziemy wysokiej jakości płytki Białystok ceramiczne oraz gres, które nie tylko ozdobią nam łazienkę czy kuchnie, ale też balkon oraz taras. Czym się kierować przy ich wyborze? 

 

Szukając idealnych płytek zazwyczaj największą uwagę przykładamy do ich wyglądu. Jednak warto wiedzieć, że poszczególne kafle mogą się różnić nie tylko wzorem i kolorystyką, ale też odpornością na uszkodzenia, ścieranie czy wilgoć. Stąd też najlepszym wyborem na zewnątrz, czyli na schody przed domem, balkon oraz taras będą płytki Białystok z gresu. Charakteryzują się one większą trwałością niż klasyczne płytki ceramiczne, są mrozoodporne i nie straszna im wilgoć. Tym samym inwestując w nie, wejdziemy w posiadanie kafli, które będą się perfekcyjnie prezentowały przez lata. 

 

Dobór fug do płytek 

Kiedy płytki Białystok mamy już wybrane, wtedy możemy przejść do doboru odpowiednich fug. W zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać, możemy postawić na fugi dopasowane kolorem do kafli lub też takie, które będą z nimi kontrastowały. Bardzo ciekawie będzie prezentowała się łazienka, w której zostanie zastosowane jedno, jak i drugie rozwiązanie. Mianowicie kolorami fug możemy, np. wydzielić strefę kąpielową, w której fuga będzie zlewała się z kolorem płytek, a w pozostałej części łazienki będzie kontrastowa. Zastosowanie ciemnej fugi do jasnych kafelek będzie przyciągało wzrok i podkreślało kształt oraz fakturę każdej płytki. Jednak takie rozwiązanie sprawdza się wyłącznie przy kafelkach ceramicznych – przy kamiennych powinno się wybierać fugę pod kolor płytek. W innym razie możemy uzyskać efekt odwrotny od zamierzonego. Wybierając jasny kolor fugi do płytek podłogowych warto też się zastanowić, czy takie rozwiązanie będzie praktyczne. Bowiem w miejscu takim jak przedpokój istnieje ryzyko, że jasna fuga szybko się zabrudzi i będzie wyglądała nieestetycznie. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *