Specjalistyczne uchwyty biurkowe na monitor – dlaczego się przydają?

Inwestując w personalizację swojej przestrzeni do pracy lub gry na komputerze, coraz więcej osób decyduje się na sięgnięcie po nowatorskie rozwiązanie, jakim jest uchwyt na monitor do biurka. Mowa tu o specjalnie zaprojektowanym ramieniu, przytwierdzanym do powierzchni blatu. Dzięki obrotowym końcówkom oraz bogatemu zakresowi ruchów, uchwyt pozwala na lepsze cieszenie się jakością emitowanego obrazu, a także umożliwia zmianę położenia ekranu, na przykład w bardzo słoneczne dni lub podczas oglądania filmów ze znajomymi. Co więcej, akcesorium to pozwala na nadanie biurku nowoczesnego charakteru, co czyni je idealnym rozwiązaniem dla osób, stawiających na pełen profesjonalizm wykorzystywanego wyposażenia. Oto, co warto wiedzieć na temat takich specjalistycznych uchwytów.

 

Dla graczy i nie tylko

 

Nowoczesny uchwyt na monitor do biurka znakomicie sprawdza się zarówno jako dopełnienie gamingowego wyposażenia, jak i podręczne narzędzie do pracy. Ruchome ramię pozwala bowiem na prawidłowe ustawienie monitora względem oczu użytkownika, co ma pozytywny wpływ zarówno na wzrok, jak i kręgosłup. Wiele osób, spędzających po kilka godzin dziennie na pisaniu lub programowaniu, wie też zapewne doskonale, jak uciążliwe potrafią okazać się słoneczne popołudnia. Z jednej strony, duże nasłonecznienie ma bardzo pozytywny wpływ na nasze samopoczucie. Z drugiej – nierzadko zdarza się, że rażące nas promienie uniemożliwiają skupienie się na pracy. Uchwyt na monitor, przytwierdzony do blatu, pozwoli nam na lepsze ustawienie monitora w takich sytuacjach.

 

Jakość wykonania uchwytu

 

Wybierając uchwyt na monitor do biurka, zwróćmy szczególną uwagę na jakość wykonania takiego akcesorium. Ramię powinno być w stanie udźwignąć monitory o wadze do 6-8 kg. Nie bez znaczenia są tu także materiały, wykorzystane w produkcji takiego akcesorium. Tylko najwyższej klasy metale zapewnią bowiem pełne bezpieczeństwo podtrzymywanym monitorom. Producenci ramion coraz częściej oferują nam także modele, wyposażone w porty USB 3.0 oraz kompatybilne z ekranami o zakrzywionej konstrukcji. Wybierając uchwyt, zwróćmy też uwagę na sposób montażu – akcesorium to powinno być wyposażone w trwałą klamrę montażową. Akcesoria tego typu znajdziemy chociażby w ofercie renomowanej, polskiej firmy Ergonome.