Prywatne jacuzzi w domu – pomysły i inspiracje

Jeśli jesteś osobą, która szuka rozwiązań dających ukojenie po ciężkim dniu, to z pewnością powinieneś pomyśleć nad zakupem jacuzzi do domu. Wannę zapewniającą hydromasaż można stawiać zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz na przykład w ogrodzie czy tarasie. W tym artykule zajmiemy się rozwiązaniami realizowanymi na świeżym powietrzu.

Całoroczne jacuzzi w ogrodzie?

Jak najbardziej to jest możliwe! Na rynku jest dostępnych wiele modeli jacuzzi całorocznych, które świetnie komponują się z roślinnością ogrodową. Dużym atutem takiego rozwiązania jest możliwość odbywania hydromasażów przez cały rok, bez względu na pogodę, jeśli wyposażymy jacuzzi w odpowiednie zadaszenie. Zanim jednak zdecydujesz się na zakup, musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, czy wanna jacuzzi do ogrodu będzie odpowiednim rozwiązaniem dla Ciebie. Jeśli wiesz, że zbiornik tego typu będzie eksploatowany przez cały rok, warto zastanowić się w kolejnym kroku, jakie są koszty utrzymania wanny. 

Koszty kupna samej wanny to jedno, natomiast koszty użytkowania to drugie. Jak można oszacować koszty użytkowania? Należy wziąć pod uwagę przy zakupie jacuzzi ilość zużycia energii elektrycznej i konserwacji poszczególnych elementów. Wszystkie czynniki generujące koszty użytkowania mogą generować wydatki na poziomie od 100 do 1000 zł. Koszty kształtujące się w górnej granicy mogą obniżenie jakości życia, dlatego warto wybierać wyłącznie energooszczędne jacuzzi.

Energooszczędność, jako ważny czynnik przy zakupie jacuzzi

Wanna jacuzzi do ogrodu, która jest energooszczędna, musi zostać zaprojektowana w sposób przemyślany. W jacuzzi jak wiadomo, znajduje się ciepła woda. Do jej podgrzania trzeba zużyć daną ilość energii, a więc warto sprawdzić, z jakich podzespołów składa się system grzewczy. Najlepszym rozwiązaniem stosowanym przez producentów jest montaż tytanowych spirali grzejnych. Kolejnym czynnikiem wpływającym na energooszczędność jest właściwa izolacja. Ciepła woda nie powinna od razu wystygać, dlatego dobra wanna jacuzzi do ogrodu powinna by wyposażona w pokrywę termiczną zabezpieczającą przed wychłodzeniem. Pokrywy wykonane z wysokojakościowego materiału o dobrych właściwościach termicznych trzymają ciepło, nie pozwalając na straty ciepła, tym samym jako właściciele jacuzzi mniej wydamy na zużycie energii elektrycznej do podgrzania wody. 

Wymieniając poszczególne elementy wpływające na energooszczędność, nie można zapomnieć o wysokojakościowej dyszy oraz orurowaniu niegenerującym strat cieplnych. Kładąc nacisk na jakość wykonania wszystkich powyższych elementów, będziemy mieli pewność, że nawet przy częstym używaniu jacuzzi nasze koszty eksploatacyjne nie będą odczuwalne. 

Wanna jacuzzi do ogrodu lub na tarasie

Położenie wanny z hydromasażem do ogrodu lub na tarasie to bardzo powszechne rozwiązanie. Oba miejsca tworzą świetne środowisko do spotkań, a dodanie wanny sprawi, że spotkania będą jeszcze przyjemniejsze. Montaż jacuzzi całorocznego w takich miejscach zachęci domowników do wychodzenia z domu i spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu i korzystania z hydromasażu.