Płytki heksagonalne – gdzie się sprawdzą?

Osoby interesujące się najnowszymi trendami dekoratorskimi czy wykończeniowymi z pewnością trafią na płytki heksagonalne. Płytki przypominające „plastry miodu” lub sześciobok cieszą się coraz większą popularnością z uwagi na swoje walory estetyczne i właściwości fizyczne.

Płytki heksagonalne – paradyż w kuchni

Biorąc pod uwagę różne pomieszczenia, gdzie płytki tego rodzaju mogą się pasować, zdecydowanie najczęściej są widoczne one w kuchni. W praktyce podłogi lub ściany przybierają postać plastrów miodu. Taka dekoracja jednoznacznie wskazuje, w jakim pomieszczeniu jesteś. Płytki w kształcie sześciokątów sprawiają, że można nimi układać każdą powierzchnię na wiele sposobów. Na rynku producenci oferują wiele modeli, wzorów i barw. Taki szeroki wybór sprawia, że kuchnię można stworzyć zarówno nowoczesną, jak i w tradycyjnym stylu.

Świetnie sprawdzają się na przykład płytki heksagonalne paradyż. Szczególnie są one wybierane do pomieszczeń, które mają być utrzymane w klimacie rustykalnym czy retro. Biorąc pod uwagę klimat, takie płytki świetnie sprawdzą się w loftach i modernistycznych kuchniach skandynawskich, gdzie ma panować estetyczny i nieco chłodny klimat. Płytki w kształcie sześciokątów świetnie łączą się z elementami drewnianymi, a cały efekt potrafi wywołać świetny efekt zachwytu. We wspomnianych miejscach sprawdzi się także ceramstic talius. Omawiany typ płytek przypadnie do gustu szczególnie osobom, które cenią sobie ciekawa rozwiązania na przestrzeń nadblatową.