Plafony kryształowe – oświetlenie wnętrz w klasycznym stylu

Oświetlenie kryształowe to bardzo modny i efektowny dodatek do wnętrza. Prym wiodą zarówno żyrandole, lampy stojące, jak i plafony. Mieniące kryształki na plafonie sprawią, że takie oświetlenie oczaruje swą urodą każdego. Jeszcze do niedawna plafony kryształowe gościły głównie we wnętrzach urządzonych na styl glamour. Obecnie możemy je spotkać zarówno w pomieszczeniach klasycznych, minimalistycznych, nowoczesnych czy właśnie zaaranżowanych z przepychem.

Wszyscy, którzy chcą, aby ich oświetlenie było niebanalne i pełniło rolę pięknej dekoracji, to powinni wybrać lampy kryształowe. Plafony to świetne rozwiązanie zarówno do salonów, kuchni, jadalni, jak i łazienek. Należy tylko dobierać ich rozmiar adekwatnie do rozmiaru pomieszczenia, w których się znajdą. Oznacza to, że duże plafony kryształowe nie będą pasowały do małych wnętrz, ponieważ przytłoczą je swoją wielkością i sprawią, że wnętrze wyda się jeszcze mniejsze.

Kryształowe plafony w klasycznym wnętrzu

Bardzo łatwo jest o przesadę. Zbyt wiele elementów błyszczących może spowodować, że design zamiast zachwycać nowoczesnym stylem, wyda się tandetny i kiczowaty. Jednak do tej przesady może dość jedynie we wnętrzach pełnych przepychu… Zatem bez obaw możemy montować plafony nowoczesne we wnętrzach klasycznych. Będą one wtedy elementem wyróżniającym się i zwracającym na siebie uwagę, czyniąc salon czy kuchnie miejscem eleganckim i urządzonym gustownie oraz ze smakiem. Plafony kryształowe wydobędą kolor mebli, a rzucana na ścianę gra świateł doda całości uroku.
Atutem plafonów kryształowych jest to, że są nieśmiertelne i zawsze na czasie… Łączą w sobie klasykę i atmosferę z pałacowych salonów oraz nowoczesność i pożądany przez wielu błysk. Plafony można umieścić w centralnym punkcie wnętrza, jak również nad stołem, ławą czy łóżkiem. Musimy być tylko ostrożni, jeżeli w jednym pomieszczeniu ma się znaleźć kilka lamp. Bo żadna z nich nie może się kłócić stylem z plafonem kryształowym!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *