Oświetlenie wnętrz w stylu loft

Wnętrza loftowe są szczególnie wymagające, stąd też oświetlenie takiego pomieszczenia musi być dobrze przemyślane. Ze względu na wysokość jaką dzieli sufit od podłogi, potrzebna jest pewna wiedza odnośnie tego, jakie lampy zamontować, aby spełniały one swoje zadania. Na dodatek do pomieszczeń loftowych nie każdy rodzaj oświetlenia będzie pasował… Lampa musi w końcu wpisywać się w charakter, w jakim urządzone jest mieszkanie.

Moda na aranżację wnętrz w stylu loftowych pojawiła się w Polsce stosunkowo niedawno. Na wstępie warto wyjaśnić co oznacza styl loftowy, ponieważ być może nie wszyscy się z nim zetknęli. A zatem w dosłownych tego słowa znaczeniu styl loft to nic innego, jak lokum aranżowane w miejscu po dawnych zakładach przemysłowych. Charakteryzuje się dużą wysokością pomieszczeń i prostotą. Obecnie jednak bardzo rzadko spotkamy takie wnętrze… Dużo częściej na styl loftowy urządzamy mieszkanie w bloku, które jest wysokie, ma otwartą przestrzeń i niejednokrotnie znajduje się na poddaszu. Dlatego oświetlenie w takim wnętrzu musi być proste, ale przy tym oryginalne i nowoczesne. Akurat z tym nie będziemy mieli problemu!

Nowoczesne minimalistyczne oświetlenie w stylu loft

Z racji tego, że wnętrza loftwe są otwarte, to sztuką jest takie zamontowanie oświetlenia, aby wszędzie docierało światło, a przy tym budowało nastrój. Niezbędne do tego wydają się lampy nowoczesne wiszące, w których możemy regulować wysokość. Co niemożliwe jest w przypadku tradycyjnych żyrandoli. A lampa wisząca to oświetlenie nowoczesne, które podkreśli charakter aranżacji. Bardzo częstym wyposażeniem takich wnętrz są też lampy techniczne. Dają one dużo światła, przez co doskonale oświetlają pomieszczenia o większych rozmiarach. A reflektory dają możliwość skierowania pasma światła na miejsca, do których światło z lamp punktowych by nie dotarło. W styl loftowy wpisują się również lampy, których oprawy oświetleniowe wtapiają się praktycznie w sufit i stają się niemal niewidoczne. Wszystko przez maksymalny minimalizm.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *