Oświetlenie pokoju przedszkolaka

Okres przedszkolny to czas, w którym głównym zajęciem malucha nadal jest zabawa. Nie oznacza to jednak, że w jakikolwiek sposób możemy zaniedbać kwestię oświetlenia. Wręcz przeciwnie! Małe dziecko bardzo często boi się ciemności i samotnego zasypiania, dlatego odpowiednie oświetlenie jest dla niego kluczowe. Ponadto przedszkolak nie tylko spędza czas na zabawach lalkami i samochodzikami, ale również na rysowaniu i kolorowaniu. A do tego zajęcia konieczne jest dobre oświetlenie biurka. Takie, które nie będzie dziecka raziło, oślepiało ani rzucało cienia na kartkę znajdującą się na stole czy biurku. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę aranżując oświetlenie w pokoju przedszkolaka.

Z całą stanowczością należy stwierdzić, że pokój dziecka musi posiadać kilka źródeł światła. Górne, mające na celu oświetlanie całego pomieszczenie, nastrojowe – ułatwiające zasypianie oraz takie, które będzie umożliwiało kolorowanie i inne prace manualne, wymagające dobrego oświetlenia. W wypadku warto zainwestować w lampkę biurkową, która będzie posiadała ruchome ramię, umożliwiające regulacje dostosowaną do indywidualnych potrzeb. W sklepach znajdziemy szeroki wybór lamp wyprodukowanych z myślą o najmłodszych, które mają ciekawe, bajkowe kształty i żywe kolory. Jednym słowem lampy dla dzieci mają elementy ozdobne, które z pewnością przypadną do gustu maluchom i staną się dodatkową ozdobą ich pokoju.

Lampy w pokoju przedszkolaka

Kolejnym ważnym elementem w pokoju przedszkolaka są lampy dziecięce wiszące oraz sufitowe. Mogą to być reflektory, plafony czy tradycyjne, lecz nowoczesne i designerskie żyrandole. Takie oświetlenie jest bardzo ważne, ponieważ maluchów jest wszędzie pełno i bardzo często potrzebują one bardzo dobrze oświetlonego całego wnętrza pokoju. Tak, aby żaden zakamarek nie był zaciemniony. A jeśli już jesteśmy przy ciemnościach, to niezbędnikiem w pokoju przedszkolaka są również lampki nocne. Światło z nich płynące powinno dawać delikatne, nastrojowe światło, które nie będzie zbyt jasne, aby nie rozbudzało malucha, lecz pozwoliło mu na spokojny sen. Praktyczną opcją jest wybór lampki z możliwością przyciemniania światła.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *