Modne żaluzje do domu

Okna muszą mieć swoją oprawę. Niegdyś stanowiły ją okiennice lub zasłony. Obecnie ten wybór jest znacznie większy. Możemy zdecydować się na tradycyjne rozwiązania albo wybrać inne, np. rolety, żaluzje lub shuttersy. Żaluzje do domu z montażem są znowu modne i popularne.

Moda na żaluzje

Żaluzje okienne sprawdzają się w każdym pomieszczeniu: w sypialni, salonie, kuchni, a nawet w łazience. Za ich pomocą można precyzyjnie regulować ilość wpuszczanego do wnętrza światła, a jednocześnie stanowią dopełnienie aranżacji. Żaluzje do domu z montażem to gwarancja dopasowania, właściwej instalacji oraz zadowolenia klienta.

Wybór żaluzji

Żaluzje dobiera się pod wymiar okna i z uwzględnieniem kolorystyki pomieszczenia. Mają one być dopełnieniem wystroju, dodatkowym elementem dekoracyjnym, a jednocześnie pełnić zasadniczą rolę: regulować ilość światła, jakie wpada do wnętrza.

Ważny jest jeszcze jeden element, a mianowicie materiał, z którego są wykonane. Do wyboru mamy min. żaluzje drewniane ( z różnych rodzajów drewna), bambusowe, aluminiowe, a nawet skórzane. W przypadku dużych okien wykorzystuje się również żaluzje z lamelami oraz ze specjalnym napędem, który ułatwia ustawienie i obsługę.

Zalety żaluzji

Standardowe żaluzje składają się z lamelek złączonych sznurkami oraz bocznego sznurka, drążka albo suwaku umożliwiającego poruszanie nimi. Do największych zalet żaluzji należą: możliwość regulowania ilości i natężenia światła oraz kierunku, w jakim wpada ono do pomieszczenia. Mogą być obracane nawet o 180 stopni, pod różnymi kątami. Zwinięcie żaluzji zapewnia pełne nasłonecznienie, zaś opuszczenie ciemność. Dodatkowe boczne prowadnice umożliwiają ponadto jeszcze bardziej skuteczniejsze zaciemnienie, co jest doskonałym rozwiązaniem w sypialni. W łazienkach i kuchniach idealnie sprawdzają się żaluzje z lakierowanego aluminium, które są odporne na wilgoć.

Aranżacja okien

Żaluzje do domu z montażem warto kupić po wcześniejszej konsultacji i rozważeniu, czy będą pasowały do konkretnego wnętrza. To, co przy pierwszym spojrzeniu wydaje się idealne, nie zawsze będzie komponowało się z wystrojem. Są one bowiem nie tylko sposobem na zasłonięcie okna, ale także elementem dekoracyjnym. Jeżeli dobierze się je np. do mebli lub podłogi, śmiało można zrezygnować z tradycyjnych firan i zasłon. Najbardziej efektowne są te wykonane z drewna, gdyż ocieplają pomieszczenie oraz idealnie komponują się zarówno z klasycznymi jak i nowoczesnymi aranżacjami. Znacznie lepiej prezentują się także żaluzje poziome, które ponadto mają lepszą izolację termiczną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *