Lampy do wnętrz w modnym stylu minimalistycznym

Styl minimalistyczny wyróżnia się tym, że jest przede wszystkim praktyczny i funkcjonalny. Próżno szukać w nim zbędnych bibelotów, ozdób i dekoracji. Ale wcale nie oznacza to, że takie proste wnętrze musi być chłodne i pozbawione elegancji. Modny w ostatnim czasie minimalizm idealnie wpisuje się zasadę, że im mniej, tym lepiej. I właśnie w takich charakterze muszą też być lampy. Bez zdobień, proste, ale i designerskie.

Designerska lampy mogą być proste i z pozoru klasyczne, ale jednocześnie zwracające na siebie uwagę. Muszą wpisywać się w charakter wnętrza. Minimalizm charakteryzuje się tym, że jest oszczędny w kolorach i formach… Białe ściany i meble stanowiące bryły geometryczne, to częsty widok mieszkań urządzonych w tym stylu. Na stole żadnych wazonów i figurek… Kolorami, jakie dominują w pomieszczeniach minimalistycznych to wspomniana już wcześniej biel, czerń, szarość, ciemna zieleń oraz różne odcienie szarości. Czasami zdarza się nam popełnić błąd, że całe wnętrze jest w jednolitym kolorze przez co wszystko się ze sobą zlewa. Żeby tego uniknąć warto postawić na kontrasty, na przykład do białych ścian dobrać lampy w kolorze czarnym.

Oryginalne lampy w minimalistycznym stylu

Z racji tego, że minimalizm wyklucza wszelkiego rodzaju wzornictwo i zabawkę kolorami, to powinniśmy postawić na lampy nowoczesne, ale jednokolorowe. Wybór mamy ogromny, ponieważ takich jednolitych lamp jest całe mnóstwo. Chętnie sięgają po nie również ci, których aranżacja ani trochę nie przypomina tej w stylu minimalistycznym. Z reguły w minimalistyczne wnętrza lepiej się wpisują lampy niż żyrandole nowoczesne. Jeśli natomiast nie wyobrażamy sobie z niego zrezygnować, to wybierzmy taki, który jest prosty i ma np. klosze w kształcie kwadratów. Bardzo modne są też ostatnio lampy-żarówki. Ich surowy wygląd sprawia, że są wręcz stworzone do pomieszczeń w stylu minimalistycznym. Efektownie wyglądają na tle ściany z cegły lub betonu. Mogą zawisnąć zarówno w kuchni, jadalni, łazience, jak i w salonie. W zależności od fantazji oraz potrzebnej ilości światła, możemy zamontować jedną żarówkę lub też kilka. W każdym wariancie to oświetlenie będzie się świetnie prezentowało i podkreślało minimalistyczny klimat wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *