Lampy o kloszach z papieru

Lampy papierowe to modne i efektowne rozwiązanie. Niektóre klosze wykonane z papieru to prawdziwe dzieła sztuki. Misternie wykonane lampy imitujące kwiaty, liście, pompony czy warkocze, to element aranżacji, który będzie przyciągał uwagę i zachwycał zaproszonych gości. Klosz wykonany z papieru będzie dawał rozproszone, delikatnie przytłumione światło, co idealnie sprawdzi się w takich pomieszczeniach, jak salon czy sypialnia. Jednym słowem oświetlenie wykonane przy użyciu papieru jest oryginalne i piękne… Choć wymaga odpowiedniego traktowania. Jak wiadomo papier nie jest materiałem zbyt trwałym, dlatego jeśli chcemy, aby taka lampa posłużyła nam przez kilka lat, to musimy o nią odpowiednio dbać.

Wybór lamp papierowych jest duży… Bardzo ciekawie prezentują się żyrandole, jak również lampy stojące. Przy tych drugich musimy mieć świadomość, że będą bardziej narażone na uszkodzenia. Dlatego odradza się je osobom, które mają małe dzieci, ponieważ szybko mogłyby zniszczyć efektowne oświetlenie. W takim przypadku zamiast na lampę stojącą, warto postawić na równie ciekawy żyrandol. Z reguły ten rodzaj oświetlenia to tanie lampy, za które zapłacimy od kilkudziesięciu do kilkuset złotych… Choć są też modele, za które musielibyśmy zapłacić nawet kilka tysięcy złotych.

Jak czyścić lampy papierowe, aby przetrwały lata?

Nie da się uniknąć wszechobecnego kurzu, który osiada na wszystkim. W tym również na papierowych abażurach. Jednak podczas oczyszczania go z brudu, musimy być bardzo ostrożni. W innym razie, nasze oświetlenie może nadawać się już tylko do śmieci… A zatem jak czyścić? Podstawą jest używanie do tego delikatnie zwilżonej miękkiej szmatki. Pod żadnym pozorem nie może być ona mokra, ponieważ istnieje ryzyko, że papier namoknie i się porwie. Jeżeli kurz osiadł w miejscach trudno dostępnych, to lepiej nie ryzykować i nie próbować wycierać go ściereczką. Wytrzyjmy tylko to, do czego mamy łatwy dostęp, a resztę spróbujmy oczyścić przy pomocy powietrza, które nie może być pod dużym ciśnieniem, ponieważ rozerwie papier. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *