Które tkaniny będą najtrwalsze?

Czy gdy słyszymy doradcę klienta, który zapewnia nas o tym, że wybór tkaniny to kwestia bardzo ważna, to rzeczywiście powinniśmy mu zaufać? Wystarczy tylko zastanowić się nad codzienną eksploatacją ubrania albo prześcieradeł. Szybko się zorientujemy, że rzeczywiście jest to zalecenie bardzo rozsądne. Na rynku występuje cała masa takich materiałów, ale nie zawsze zwracamy uwagę, na dzianiny jersey, które są, jak się okazuje coraz bardziej cenione nie tylko przez doradców klienta oraz przedstawicieli producentów, ale także przez samych konsumentów.

Wyjątkowo ceniony materiał

Okazuje się, że wg statystyk właśnie jersey jest tym materiałem, który jest uważany przez największą ilość konsumentów na całym świecie za jeden z najbardziej praktycznych. Ogromną zaletą jest tu wszechstronne zastosowanie. Wykonywana jest z niego pościel ceniona za miły dotyk przez najbardziej wymagających klientów. Nie bez powodu w sklepach w bardzo dużej ilości można znaleźć prześcieradła wykonane z tego materiału dedykowane dla dzieci i dorosłych.

Najbardziej popularne warianty jerseyu

Oczywiście tak samo jak w przypadku innych popularnych i cenionych dzianin, tak samo tutaj występuje wiele wariantów. Ten jednak najbardziej popularny to będzie jersey bawełniany. Przeważać będzie w nim ilość bawełny, bo jest to aż 95%. Pozostałe 5% to elastan odpowiedzialny za komfortowe formowanie materiału. Dużą popularnością cieszy się także jersey, który nierzadko zawiera w swoim składzie poliester. Zwróćmy uwagę, że jest to również tkanina, która obecnie najczęściej i najchętniej jest wykorzystywana przez producentów do wytwarzania odzieży. Jedną z zalet jest to, że daje ogromne możliwości barwienia. Doskonale też sprawdza się w nanoszeniu nawet najbardziej skomplikowanych wzorów, co szczególnie jest cenione przez dostawców odzieży, którzy chcą zadowolić wymagające gusta klientów. Poza tym powszechne zastosowanie ma także jersey materacowy. Pomimo tego, że jest to w dotyku materiał bardzo delikatny, to jest także jednocześnie bardzo odporny na zniszczenia oraz przecieranie wynikające z codziennej eksploatacji pod naciskiem ciała.

Jersey wykorzystany w przemyśle

Tkanina ta jest bardzo chętnie wykorzystywana przez firmy produkujące odzież do wytwarzania zwykle klasycznych t-shirtów z krótkim oraz długim rękawem. Jeśli chodzi o taką odzież, to firmy realizujące produkcję, bardzo często zalecają zastosowanie dodatku poliestru. Dzięki temu materiał jest dodatkowo wzmocniony. Odzież jest bardziej wytrzymała, a poza tym wiąże się to z obniżeniem kosztów produkcji. Oczywiście dzianiny jersey bardzo dobrze nadają się także do wytwarzania bielizny takiej jak podkoszulki oraz majtki, a także w przypadku odzieży nocnej. Jest to tkanina na tyle komfortowa i niepowodująca żadnych podrażnień, że bardzo często jest wykorzystywana w wytwarzaniu różnych ubrań, a także dodatków ubraniowych nawet dla niemowląt. Zalety tkaniny są bezdyskusyjne, a więc jej zakup zawsze będzie udaną transakcją.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *