Kojec dla dziecka to dobre rozwiązanie

To pytanie, które zadaje sobie wielu świeżo upieczonych rodziców. Czy kojec dla dziecka to mebel warty zakupu? Kojec dziecięcy to wielofunkcyjne rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno w domu, jak i podczas podróży.

Bezpieczny maluch

Bezpieczeństwo dziecka to najistotniejsza sprawa dla każdego rodzica. Staje się priorytetem zwłaszcza wówczas, gdy maluch zaczyna raczkować, bawić się na podłodze, przekręcać i wstawać na nogi. Kojec dziecięcy to dobre rozwiązanie, gdy musimy coś zrobić w domu i nie możemy poświęcić dziecku bacznej uwagi. Zapewni niemowlęciu odpowiednią przestrzeń do spędzania wolnego czasu i zachowanie pełnego bezpieczeństwa. Maluchy są z natury ciekawe świata, wszystko je interesuje, każdą rzecz muszą dotknąć, zobaczyć, otworzyć. Przy ogromie domowych obowiązków nie jesteśmy w stanie przez cały czas być przy dziecku. Jeśli nie chcemy dopuścić do kłopotów, bez wątpienia kojec dla dziecka to bardzo dobry wybór. Maluch bawi się w określonym miejscu, my mamy na niego oko i wiemy, że nic złego mu w kojcu nie grozi.

Oprócz, nie zamiast łóżeczka

Kojec dziecięcy nie powinien zastępować łóżeczka. Dziecko ma wiedzieć, że nie jest to miejsce do spania, ale do zabawy. Dzięki odpowiedniej konstrukcji kojce są masywne, solidne i trwałe, co sprawia, że maluch może w nim skakać, szaleć i bawić się w dowolny sposób, będąc przy tym całkowicie bezpiecznym. Na początku nie powinniśmy malucha przestraszyć takim miejscem, wkładając go tam za karę. Kojec ma mu się kojarzyć z miejscem, w którym przede wszystkim będzie chciał się bawić. Najpierw można włożyć go tam na kilka minut. Jeśli chce wyjść, wyjmijmy go. Z każdym kolejnym dniem można wydłużać czas przebywania maluszka w takim kojcu, aż w końcu polubi on to miejsce na tyle, że będzie chciał tam spędzać każdą wolną chwilę. Na co zwrócić uwagę wybierając kojec dziecięcy? Na pewno na rozmiar i kształt. To, czy lepszy będzie kojec kwadratowy, czy prostokątny zależy od miejsca, jakim dysponujemy w domu. Kojec musi być na tyle duży, żeby maluch miał w nim przestrzeń do zabawy. Istotna też jest waga kojca. Powinien on być na tyle ciężki, by był bardzo stabilny. Koniecznie musi być wyposażony w zabezpieczenie wszystkich twardych elementów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *