Efektowne sposoby na oświetlenie ogrodu

Istnieje wiele możliwości na to, aby oświetlić ogród w taki sposób, żeby był on efektowny, a światło spełniało praktyczne funkcje. Dzięki niemu alejki i ścieżki zostaną pięknie oświetlone, a całość spowita jasną poświatą przybierze postać tajemniczego ogrodu. Szczególnie istotne jest oświetlenie ogrodu, który bezpośrednio sąsiaduje z domem. Wtedy światło ogrywa dodatkową rolę, mającą na celu zapewnienie sobie bezpieczeństwa przed ewentualnymi niepowołanymi „gośćmi”.

Kinkiety ogrodowe

Są doskonałym wyborem zarówno przy oświetlaniu nowoczesnych domków jednorodzinnych, jak i budynków w bardziej tradycyjnym stylu. Montowane na elewacji budują niezwykły nastrój, który przenosi się na przydomowy ogród. Ich praktyczność docenią również posiadacze balkonów oraz tarasów. Wieczory spędzane w gronie najbliższych przy świetle płynącym z kinkietów zewnętrznych to czysta przyjemność.

Lampy stojące do ogrodu

Bardzo designerskim wyposażeniem ogrodu są lampy ogrodowe stojące. Ważne żeby było one przeznaczone do zastosowania zewnętrznego. W innym razie ciągłe narażenie na zmianę temperatur, wilgotność i kontakt z wodą może sprawić, że lampa szybko ulegnie zepsuciu. Właściwe ustawienie lampy sprawi, że oświetlenie ogrodowe będzie pięknym elementem dekoracyjnym, którego padające światło podkreśli alejkę, krzewy czy ozdobne rośliny.

Właściwy dobór oświetlenia kluczem do sukcesu

Żeby oświetlenie zewnętrzne robiło oszołamiające wrażenie trzeba pamiętać o podstawowej zasadnie, jaką jest dobór koloru światła. Decydując się na kilka źródeł energii elektrycznej, w postaci na przykład kinkietów i lamp stojących musimy pamiętać, aby żarówki dawały taką samą barwę światła. A więc albo ciepłą albo zimną. Pomieszczanie tych dwóch kolorów spowoduje nieład, przez co efekt końcowy wyda się dość tandetny. Decydując się na zakup lampy do wyboru mamy różne rodzaje zasilania – na napięcie stałe, zasilanie sieciowe lub ekologiczne, czerpiące energię z promieni słonecznych (lampy solarne).