Dywan do zadań specjalnych

Dywan od zawsze był symbolem luksusu. Dawniej zdobił jedynie najwykwintniejsze salony, ale wszystko, co dobre, zyskuje coraz większą liczbę zwolenników. Nie inaczej stało się z dywanami, które już od lat zdobią niemal każde mieszkanie.

Na tarasie i balkonie

Chociaż dywany kojarzą się z eleganckim wnętrzem, to można je wykorzystać także na zewnątrz, czyli na balkonie albo tarasie. Taki dywan musi spełniać szczególne wymagania, aby nie był narażony na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych. Można by się zastanawiać nad tym, po co na tarasie dywan, ale odpowiedź jest bardzo prosta – staje się on wówczas bardziej przytulny i jest idealnym miejscem do spędzania letnich wieczorów. Nie musimy też zmieniać obuwia, wychodząc na taras – możemy zostać w kapciach, albo wręcz na bosaka. Dywan jest też dobrym sposobem na to, aby nadać tarasowi indywidualny charakter i oryginalny wygląd. Dywany na taras, podobnie jak te do wnętrz, dostępne są w wielu rodzajach i wzorach, o czym można się przekonać, przeglądając ofertę sklepu:  https://7kd.pl/smartblog/158_dywany-przed-domem-zastosowanie-chodnikow-na-.html.

Na słońce i na deszcz

Wybierając dywan, który będziemy używać na zewnątrz, nie kierujmy się wyłącznie jego wyglądem, bo powinien on spełniać kilka warunków. Dywany tarasowe powinny mieć krótkie włosie, bo te z długim łatwą chłoną wilgoć i mogą wydzielać nieprzyjemny zapach, a w końcu ulec zniszczeniu. Są one także antypoślizgowe, dzięki czemu nie przesuwają się, ani nie podwijają, co mogłoby zagrażać naszemu bezpieczeństwu. Dywany wykorzystywane na zewnątrz powinny być także łatwe w pielęgnacji, bo są one bardziej narażone na zabrudzenia, niż te, które mamy w mieszkaniu. Dlatego najlepsze są dywany o gładkiej powierzchni. Produkuje się je z różnych materiałów, ale do najpopularniejszych należą między innymi dywany syntetyczne, którym nie zaszkodzi ani deszcz, ani promienie słoneczne. Nie tylko nie blakną, ale też nie ulegają deformacji pod wpływem promieni UV. Dywany  z polipropylenu lub z poliestru także są polecane do użytku zewnętrznego, ze względu na to, że nie przyciągają kurzu, ani nie chłoną wody. Tkane płasko dywany sznurkowe, które chętnie wykorzystujemy we wnętrzach, również mogą być elementem wystroju tarasu czy balkonu. Dywany zewnętrzne mogą mieć także inne zastosowanie. Możemy je umieścić w zadaszonych budowlach ogrodowych, jak altanka, weranda czy patio, ale mogą też służyć jako wycieraczka przed wejściem do domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *