Duże obrazy do salonu – jak je wybrać?

Salon to miejsce reprezentacyjne w mieszkaniu czy też w domu. To tu przyjmuje się gości, więc stają się one niejako wizytówką całego domostwa. Dlatego temu pomieszczeniu poświęca się dużo uwagi podczas aranżacji. Każdy szczegół jest zazwyczaj perfekcyjnie dopracowany – od doboru mebli począwszy, a na dodatkach skończywszy. Duże obrazy do salonu to sposób na ozdobienie ścian tego pomieszczenia. Czym więc się kierować przy wyborze takiego obrazu? Na co zwrócić szczególną uwagę?

PO PIERWSZE STYL

Przy wyborze dużych obrazów do salonu dobrze wziąć pod uwagę (a nawet należy) styl naszego pomieszczenia. Jeśli salon jest urządzony w stylu nowoczesnym warto wybrać do niego obraz w dużym formacie, który jest abstrakcyjny i przedstawia geometryczne kształty. Do nowoczesnych wnętrz pasują obrazy w stylu op-art oparte na kontrastach kolorystycznych. Jeśli jednak wnętrze pomieszczenia jest urządzone w stylu tradycyjnym, warto postawić na duży obraz do salonu bardziej realistyczny, odzwierciedlający ludzkie albo zwierzęce postacie czy też miejskie albo dzikie krajobrazy (tutaj dobrze się sprawdzą wizerunki gór czy też na przykład roślinności). Dobrze jest też dopasować duże obrazy do salonu do „tematyki przewodniej” salonu. Każdy z nas ma jakieś hobby i nierzadko (często nawet podświadomie) aranżujemy salon, umieszczając w nim ozdoby związane z naszą pasją w tym przypadku warto także postawić na obraz, który by do naszego hobby nawiązywał.

DUŻE OBRAZY DO SALONU – MIEJSCA STRATEGICZNE

Wybierając duże obrazy do salonu, musimy przede wszystkim wybrać miejsce, gdzie je powiesimy. Najczęściej decydujemy się na miejsce nad sofą, stołem czy też nad komodą. Ważne, by obraz był umiejscowiony tak, żeby pozostawała dla niego odpowiednia przestrzeń, a nie był „upchnięty”. W tym drugim przypadku jego atrakcyjność zostanie totalnie zagłuszona. Jeśli wybieramy obraz w formie tryptyku, trzeba pamiętać o tym, żeby między kolejnymi jego częściami zachować odpowiednią przestrzeń. Możemy też takie duże obrazy do salonu podzielone na trzy części umieścić między kolejnymi segmentami regału – jednak wtedy szczególnie musimy zwrócić uwagę na to, by pasowały one do mebla pod względem stylu i kolorystyki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *