Dom urządzony bezbłędnie

Projektując dom, stajemy przed wieloma dylematami. Chcemy, aby każde pomieszczenie było funkcjonalne i spełniało nasze najwyższe wymagania i oczekiwania. Trudno się ustrzec wszelkich błędów, ale ważne, aby było ich jak najmniej. 

 

Aranżacyjne dylematy

Jednym z najczęstszych wyborów, przed jakim stajemy, jest zdecydowanie o tym, czy kuchnia ma być otwarta na salon czy nie. Ważną decyzją jest też umiejscowienie sypialni, bo jest to miejsce, w którym pożądana jest cisza i błogi spokój. Odwiecznym dylematem jest również to, czy połączyć łazienkę z WC, czy zrobić dwa osobne pomieszczenia. Żadne z tych rozwiązań nie jest doskonałe, dlatego przed podjęciem decyzji dobrze jest poznać ich wady i zalety. Oddzielna toaleta nie musi być duża, ale nie powinno w niej zabraknąć miejsca na choćby maleńką umywalkę – możliwość umycia rąk to podstawa w tym pomieszczeniu. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujemy też więcej miejsca w łazience, co daje nam dodatkowe możliwości aranżacyjne – możemy na przykład zdecydować się na większą wannę czy kabinę prysznicową albo dodatkowy mebel. Łazienka, w której nie ma sedesu jest też miejscem bardziej higienicznym i czystszym. 

 

Miski WC – klasyka i nowoczesność

Gdy już podejmiemy decyzję o tym, czy łazienkę połączyć z toaletą, czy nie, stajemy przed koniecznością dokonania kolejnego wyboru. Miski WC dostępne są w wielu wersjach, więc zakup odpowiedniej dla nas również musimy dobrze przemyśleć, aby wybrać taką, z której będziemy zadowoleni. Zestaw kompaktowy to już klasyka. W jego skład wchodzi miska oraz zbiornik, który jest montowany na muszli. To praktyczne i proste rozwiązanie, które sprawdzi się w każdej toalecie. Możemy też zdecydować się na sedes podwieszany, który pasuje do nowoczesnych wnętrz, ale jest także praktyczny. Ułatwia on bowiem sprzątanie, bo pozwala z łatwością umyć podłogę pod nim i wokół niego, a także zajmuje mniej miejsca niż miska tradycyjna. Producenci misek WC przywiązują także wagę do ich wyglądu, dzięki czemu mamy możliwość zakupu modelu, który będzie pasował stylistycznie do wystroju naszej łazienki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *