Czy ozonowanie wody pitnej jest bezpieczne?

Picie wody jest zalecane nie tylko w upalne lato. Nawodniony organizm pracuje bowiem z większą wydajnością, czerpiąc ze spożywanych cieczy niezbędne minerały. Niestety, woda, trafiająca do naszego ciała, nie zawsze może uchodzić za zdrową. Prawdą jest, że woda w naszych kranach jest uprzednio dezynfekowana, aby pozbyć się z niej większej części zarazków. W dalszym ciągu wymaga ona jednak dodatkowego oczyszczenia z pozostałych w niej drobnoustrojów. Nie inaczej jest w przypadku wód, kupowanych w sklepach. Plastikowe butelki zaburzają bowiem smak wody mineralnej, zniechęcając niekiedy do dalszego jej picia. To właśnie z tego powodu, coraz popularniejszą praktyką w naszym kraju staje się ozonowanie wody do picia. W niniejszym artykule wyjaśnimy, czy takie rozwiązanie faktycznie jest korzystne dla naszego zdrowia.

 

Zdrowa woda dla każdego

 

Ozonowanie wody do picia w domowym zaciszu nie wymaga od nas kompleksowej wiedzy z dziedziny chemii. Czynność tę możemy bowiem wykonać, wykorzystując specjalistyczne urządzenie, nazywane ozonatorem. Po uruchomieniu, ozonator przekształca cząsteczki tlenu w ozon, uchodzący za jedną z najskuteczniejszych broni przeciw drobnoustrojom. Wybierając generator ozonu, musimy jedynie pamiętać, aby kupić model, dostosowany do ozonowania wody. Ozonatory te poznamy po charakterystycznych rurkach, przeznaczonych do wysyłania gazu do zamkniętego naczynia z wodą.

Uruchomiony ozonator oczyszcza ciecz z zanieczyszczeń, nadając jej pierwotny smak i zapach. Jak zauważają eksperci, ozonowanie wody do picia ma również pozytywny wpływ na stan skóry oraz przemianę materii w organizmie. Picie wody oczyszczonej za pomocą ozonatora jest w stu procentach bezpieczne. Należy jednak pamiętać o zaleceniach producenta. Zignorowanie ich może skończyć się bowiem stworzeniem nieumyślnego zagrożenia dla zdrowia i życia. Niewątpliwą zaletą wykorzystywania ozonatora jest tu również mniejsze zapotrzebowanie na zakup wody mineralnej. Odczuje to nie tylko nasz portfel, ale też samo środowisko, za sprawą mniejszej ilości wyrzucanego plastiku. Woda ozonowana może być także wykorzystywana do mycia gryzaków niemowlęcych lub żywności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *