Czarna bateria do zlewu w nowoczesnej kuchni

Jeśli chcemy cieszyć się trwałością armatury kuchennej, postawy na solidne  i nowoczesne baterie do kuchni, które będą nam służyć przez wiele długich lat! Jak sprawdzić, czy produkt jest solidny? Przede wszystkim zajrzyjmy do opisu i specyfikacji produktu. Naszą uwagę powinien zwrócić materiał, z którego wykonano akcesoria kuchenne. Jak zatem wybrać baterię do kuchni? Bateria czarna do zlewozmywaka będzie doskonałym wyborem dla nowoczesnej kuchni inspirowanej stylem retro, industrialnym i minimalistycznym. Wszystko zależy od połączenia kolorów. Pamiętajmy, że kolor czarny to kolor bazowy, które świetnie dopasowuje się do wszelkich odcieni bieli, beżu i kolorów ziemi. Czarna bateria pięknie kontrastuje ze srebrnymi komorami zlewu i ścianką wykonaną z czerwonej cegły. Długie, wiszące lampy w odcieniu miedzi i szafki w kolorze dębu dopełnią całą stylizację. Jednak trzeba zauważyć, że czarna bateria będzie wymagała innej pielęgnacji w porównaniu, na przykład z białym lub srebrnym kranem. Czerń może szybciej przyciągać kurz i drobne zabrudzenia. 

 

Kuchenna bateria – co oferują nam sklepy?

Sklepy internetowe, takie jak superbateria.pl proponują swoim klientom cały wachlarz możliwości. Kran kuchenny do ściany https://superbateria.pl/baterie-kuchenne, krany stojący, bateria zlewozmywakowa dwuuchwytowa lub kran z jednym uchwytem –  to podstawowy podział baterii kuchennych. Wiadomo, że zwracamy uwagę na aspekty wizualne – one również są ważne! Natomiast to, jaki rodzaj baterii wybierzemy zależy od możliwości technicznych kuchni. Baterie są dostępne w różnych kształtach, kolorach i rozmiarach. 

 

Bateria w kuchni musi być idealnie dopasowana!

Pamiętajmy, że bateria w kuchni ma być dopasowana nie tylko do stylu aranżacji, ale przede wszystkim do naszych oczekiwań i potrzeb. Załóżmy, że wybierzemy najmodniejszy model, ale w praktyce okaże się, że jego natrysk roztacza wodę po całej kuchni. Dlatego trzeba wymierzyć zlewozmywak i do niego dopasować rozmiar baterii. W przypadku niewielkiego zlewu kran nie może być duży, ponieważ stworzymy efekt przytłoczenia, a zmywanie naczyń będzie niewygodne. Na co jeszcze jest dobrze zwrócić uwagę? Na to, by kran nie był zbyt nisko, ponieważ nie damy rady umyć owoców czy warzyw. Ważna jest także odległość zlewu od ściany. Sprawdźmy dokładnie korpus, wylewkę i głowicę. Produkty z mosiądzu cieszą się największą trwałością. 

 

Ekologiczne rozwiązanie w Twojej kuchni!

Klasyczna bateria wykonana z mosiądzu i dodatkowo chromowana z jednym uchwytem jest rozwiązaniem bardzo ekologicznym. Dzięki uchwytowi regulujemy ilość dostarczanej wody do zlewu. Woda nie leci z kranu mimowolnie. Łatwiej jest nam ją kontrolować, a w razie potrzeby w kilka sekund możemy zmieniać jej ciśnienie na większe lub mniejsze. W efekcie płacimy mniej za wodę. Tego typu model dedykowany jest minimalistycznym wnętrzom. Wyróżnia go klasa A przepływu wody i wyciągany natrysk. Cena za kran do umywalki zaczyna się od około 250 zł wzwyż.