Co warto wiedzieć o stole rozkładanym przed jego zakupem?

Często zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego przedmiotu, najpierw szukamy o nim szczegółowych informacji, żeby być pewnym, że dokonany wybór jest na pewno trafny. I nie dotyczy to wyłącznie elektroniki. Niejedna osoba meblująca salon czy jadalnię długo zastanawiała się nad tym co wybrać – klasyczny stół czy z opcją rozkładania? Jeżeli jesteś na etapie urządzania wnętrz i zaliczasz się do grona osób, które chciałyby poszerzyć swoją wiedzę na temat stołów rozkładanych, to ten artykuł został przygotowany z myślą o takich osobach, jak Ty. Zatem jakie zalety posiadają stoły rozkładane na wymiar

 

Rozmiar stołu powinien być dopasowany do wielkości wnętrza oraz indywidualnych potrzeb. W przypadku gdy często spotykamy się ze znajomymi w domowym zaciszu, to warto zadbać o taki stół, żeby w komfortowych warunkach można było przy nim zasiąść w większym gronie. Jeśli salon jest dosyć mały i duży stół wyglądałby przy nim nieproporcjonalnie, to wtedy idealnie sprawdzi się stół rozkładany. W przypadku salonu doskonale będą się prezentowały przy nim krzesła bukowe tapicerowane, natomiast do jadalni możemy postawić na krzesła z wykończeniem metalowym lub bez tapicerki. 

 

Stoły rozkładane na wymiar – różne mechanizmy rozsuwania  

Zamawiając stół rozkładany warto mieć świadomość tego, że istnieją różne mechanizmy, za pomocą których możemy w kilka chwil zwiększyć powierzchnię mebla. Najbardziej popularny jest system polegający na rozsunięciu blatu i włożeniu pośrodku wkładki. Jednak jego wadą jest to, że na środku znajduje się przecięcie, które nie dość, że nie wygląda estetycznie, to jeszcze może sprawiać, że w szczelinę będą wpadały okruchy ze stołu. Dlatego bardziej polecane są nowocześniejsze mechanizmy, w jakie możemy wyposażyć stoły rozkładane na wymiar, a mianowicie dostawki boczne oraz blaty na szynach. Te pierwsze sprawiają, że możemy poszerzyć stół, a drugie pozwalają wysunąć dodatkowe elementy, znajdujące się pod blatem głównym. Bez względu na które rozwiązanie się zdecydujemy, to jeśli chcemy, żeby stół służył nam przez długi czas, postawmy na wysoką jakość i solidne wykonanie.