Bezpieczny transport lamp przy przeprowadzce

Przeprowadzka to zawsze trudny temat… Pomimo że wszystko precyzyjnie zaplanujemy, zorganizujemy transport to i tak w trakcie potrafi wydarzyć się coś, czego nie przewidzieliśmy. Ktoś coś upuści, zbije… Dlatego aby uniknąć stresujących sytuacji lepiej jest już wcześniej popakować cenne i wartościowe rzeczy, które chcemy, aby nam posłużyły jeszcze w nowym domu. Do przedmiotów, na które należy uważać podczas przeprowadzi z pewnością należy wszelkiego rodzaju szkło i oświetlenie. Jak je zabezpieczyć, aby nie poszło na straty? Podpowiadamy!

Zanim wprowadzimy się do nowego lokum, musimy przejść przez obowiązek związany z przeprowadzką. Wymaga ona dobrej organizacji i przewidywania, ponieważ niektóre przedmioty, jeśli zostaną źle zabezpieczone to mogą ulec zniszczeniu. Ten przykry scenariusz może dotyczyć oświetlenia. Lampy są dość trudne do zabezpieczenia, gdyż niejednokrotnie są wysokie lub mają rozłożyste ramiona przez co nie mieszczą się do kartonów. Dlatego należy wcześniej sprawdzić wymiary takiego oświetlenia i zdobyć odpowiednie pudło, które zmieści nawet największy żyrandol. Kiedy już nasze oświetlenie znajdzie się w kartonie, to następnie musimy zadbać o to, aby w trakcie transportu się nie przemieszczało. Jak zrobić szybko i praktycznie? Otóż w puste miejsca wystarczy powkładać koce, maskotki czy poduszki. Będą stanowiły świetną amortyzację, która zabezpieczy lampę przed przemieszczaniem się i ewentualnymi uszkodzeniami, które mogłyby powstać.

Lampa rozłożona na części pierwsze

Jeżeli posiadamy żyrandol, kinkiet lub inny rodzaj oświetlenia, z którego możemy odkręcić klosz, to jak najbardziej powinniśmy to zrobić. Szklane klosze zabezpieczamy przed stłuczeniem, owijając je gazetą, folią bąbelkową lub wkładając do papierowych torebek. W sytuacji, gdy boimy się, że podczas przenoszenia dno pudełka może się rozłożyć, to dla pewności, warto włożyć karton w karton. Podwójnie zapakowane oświetlenie, z odpowiednim zabezpieczeniem elementów szklanych i szczególną ostrożnością, to gwarancja bezpiecznej przeprowadzki. Tak zapakowane lampy nie powinny ulec zniszczeniu i ku naszej uciesze powinny zdobić wnętrze nowego domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *