Balustrady i drzwi z elementami ze szkła hartowanego – czy warto?

Zastanawiając się nad zakupem drzwi lub balustrad do naszego domu lub budynku firmy, Polacy coraz chętniej sięgają po elementy, wykonane ze szkła hartowanego. Powód jest prosty – materiał ten odznacza się znakomitym szykiem, łączącym w sobie nowoczesność z elegancją. Co więcej, ponieważ samo szkło jest całkowicie przezroczyste, tego typu dodatki znakomicie wkomponują się w dowolny wystrój wnętrza. Nie musimy zatem martwić się, że kolor ścian nie będzie współgrać z naszą nową balustradą. Pamiętajmy jednak, aby zawsze stawiać na renomowanych, wiarygodnych producentów. Przykładem jest tu firma Margo Schody, oferująca elementy z wysokiej jakości szyb hartowanych na terenie Poznania. W niniejszym artykule opowiemy Wam, dlaczego naprawdę warto jest postawić na szklane akcenty w naszych domach.

Balustrady z szyby hartowanej

Jak wspomnieliśmy na wstępnie, szyby hartowane należą do najchętniej wybieranych materiałów, wykorzystywanych w produkcji balustrad. Możemy wykorzystać je zarówno w balustradach stalowych, jak i drewnianych. Szkło odznacza się także wysoką odpornością na różne zjawiska pogodowe, od silnych opadów deszczu, na temperaturach poniżej zera kończąc. Dzięki temu, balustrady je wykorzystujące możemy zastosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Co więcej, szyby hartowane są bardzo proste w czyszczeniu, co jeszcze bardziej dodaje im estetyki. Balustrady z szyb będą wyglądać wspaniale zarówno w sterylnych, nowoczesnych budynkach, jak i domach utrzymanych w stylu klasycznym, w którym dominuje drewno oraz konkretna paleta kolorów. Kolejnym atutem jest tu także wizualne powiększenie pomieszczenia.

Szyby hartowane to także wysokie bezpieczeństwo. Nawet w przypadku mocnego uderzenia, nie rozpadają się one na kawałki, które mogłyby zranić domowników. Hartowane tafle są także odporne na wysokie naprężenie. Jest to możliwe dzięki dokładnie opracowanej konstrukcji, bazującej na wykorzystaniu dwóch tafli, przyklejanych do specjalnej folii. To właśnie ona zatrzymuje ostre odłamki szkła w przypadku wybicia szyby, zapewniając tym samym najwyższy poziom bezpieczeństwa. Tym bardziej nie dziwi więc ogromna popularność szyb hartowanych w Poznaniu i innych dużych miastach.

Szyby hartowane w drzwiach

Myśląc nad zakupem nowych drzwi do naszego domu, warto jest postawić na eleganckie modele z litego drewna, wykorzystujące jednocześnie hartowane szkło. Możemy w ten sposób połączyć klasyczną elegancję tradycyjnych drzwi z nowoczesnością, gwarantowaną przez szyby. Na rynku nie brakuje bowiem naprawdę stylowych designów, dzięki którym bez trudu dobierzemy wspaniałe drzwi do sypialni lub łazienki. Pamiętajmy jednak, aby nigdy nie czynić z ceny głównego wyznacznika, decydującego o tym, czy dane drzwi są warte naszej uwagi oraz pieniędzy. Tanie alternatywy mogą bowiem prezentować się całkiem ładnie na samym początku, lecz po niedługim czasie będziemy mogli zauważyć wyraźne ślady zużycia. Prawdziwie solidne drzwi, pochodzące od zaufanego producenta, będą w stanie służyć nam przez wiele lat. Gorąco zachęcamy po sięgnięcie po takie rozwiązanie i przekonanie się, dlaczego z szyb hartowanych korzysta tak wielu mieszkańców Poznania i pozostałych polskich metropolii!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *